Блоґ Кафедра іноземної мови

Попередній захист кваліфікаційних робіт на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти

22 – 23 листопада 2021 року на кафедрі іноземних мов відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт на здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта. Мова і література (англійська). Передзахист проводився у дистанційному режимі. Слухачі магістратури груп МФА-61, ЗМФА-61 представили  свої напрацювання з тем магістерських досліджень. Викладачі кафедри мали можливість задати питання, дати поради та зробити зауваження. Учасники зустрічі обговорили результати звітів подібності на у антиплагіатній системі. Слухачі магістратури з вдячністю прийняли зауваження, які їм дадуть змогу доопрацювати свої роботи та успішно захистити результати своїх досліджень.

Гостьове заняття з німецької мови від стейкхолдера

22 листопада 2021 р. для здобувачів-бакалаврів групи Філ-43н стейкхолдеркою  ОПП Середня освіта (Мова і література (німецька, англійська)), вчителькою німецької мови Романюк Н. Е.  було проведено заняття з дисципліни «ПУПМ німецької мови» на тему «Наука і дослідження».  Під час інтерактивного  заняття  студенти активно включились в обговорення питань щодо  користування сучасними мобільними телефонами,  переглянули  відеофільм про продукти переробки Handys, виконали низку комунікативних завдань. Цікава та інформативна презентація  навчального матеріалу сприяла успішному закріпленню нових лексичних одиниць, вдосконаленню  вмінь та навичок аудіювання і говоріння.

ДОПОМОГА ЛІЦЕЮ № 15 ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА СПІВАЧУКА

В рамках двосторонньої співпраці учасників освітньо-соціального проекту «Англійська для кожного» та педагогічного колективу  Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука студенти груп Філ 41а та МФА-61, координатори проекту, викладачі кафедри іноземних мов Гандабура О.В. та Федорова О.В. виконали переклад українською мовою технічної інструкції до використання принтеру для друку шрифтом Брайля та керівництва щодо установки та використання програмного забезпечення для перекладу текстів мовою Брайля.

Захист навчально-виховної практики

5 листопада відбувся захист навчально-виховної практики студентів групи Філ-33н спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (німецька))

Мета практики полягала у розвитку здобувачів вищої освіти  уміння здійснювати навчально-виховну діяльність з навчання іноземних мов у закладах загальної середньої освіти (базова середня освіта).

Під час захисту практики студенти поділились своїми враженнями, обговорили труднощі, які виникали під час її проходження, та висловили свої побажання щодо організації та проведення практики в подальшому.

Інклюзивна освіта як психолого-педагогічна проблема, виклик сучасності. Передумова дотримання прав людини

25 жовтня 2021 р. відбулася гостьова лекція на тему «Інклюзивна освіта як психолого-педагогічна проблема, виклик сучасності. Передумова дотримання прав людини» для студентів спеціальностей «Середня освіта (Мова і література (англійська))» та «Середня освіта (Мова і література (німецька))». Зустріч відбулася в рамках серії гостьових лекцій з інклюзивної освіти для студентів-учасників проекту «Англійська для кожного», на платформі Zoom.

Заняття проводила Бирко Надія Михайлівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки та психології Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Вебінар «Допоміжні технології для інклюзії в освіті. Альтернативна та додаткова комунікація для спілкування»

21 жовтня учасники проекту «Англійська для кожного» (студенти Філ-41а,  Козярук Олена та Ковальчук Андрій, координатори проекту - гарант ОПП  «Середня освіта (Мова і література (англійська))» Федорова О.В., та викладач курсу інклюзивної освіти Гандабура О.В.,  долучились до вебінару «Допоміжні технології для інклюзії в освіті. Альтернативна та додаткова комунікація для спілкування».

Волонтерська діяльність у «Світлиці для дітей»

Одним із шляхів підвищення ефективності професійної підготовки та забезпечення конкурентоспроможності, кваліфікованості кожного випускника є індивідуалізація професійної підготовки у межах позааудиторної волонтерської роботи. Це потужний засіб набуття самостійного практичного досвіду, самовиховання в формуванні якостей, потрібних у майбутній педагогічній діяльності. Участь у волонтерській роботі відкриває кожному студенту можливість якісного визначення з подальшим місцем свого працевлаштування, сферою діяльності. Саме тому невід’ємним освітнім компонентом підготовки майбутніх педагогів у Хмельницькій гуманітрно-педагогічній академії є залучення студентів до роботи волонтерських груп, до участі у громадських акціях, проєктах, програмах. Вся ця робота ініціюється і скеровується факультетами. Так здобувачі першого бакалавського рівня вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта (Історія) 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) та 014 Середня освіта (Мова і література німецька) під керівництвом професора Біницької К.М. та викладача Ткачук Н.С. беруть активну участь у соціальному проєкті Світлиця для дітей.

Зустріч учасників проекту «Англійська для кожного»

Зустріч учасників проекту «Англійська для кожного» з  заступником директора з навчально-виховної роботи Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука, відповідальною за організацію інклюзивного навчання Кривошей Ніною Василівною, на тему: «Організація інклюзивного навчання в закладі загальної середньої освіти» Філ-41а, 11 жовтня 2021 р.

Гостьова лекція з інклюзивної освіти «Місія та завдання ІРЦ в структурі інклюзивної освіти»

4 жовтня 2021 р. за ініціативи  гаранта ОПП  «Середня освіта (Мова і література (англійська))» Федорової О.В.,  та викладача курсу інклюзивної освіти Гандабури О.В., відбулася гостьова лекція на тему « Місія та завдання ІРЦ в структурі інклюзивної освіти » у групі Філ-41а.

Заняття проводила Рибак Ольга Анатоліївна – директор центру, кандидат педагогічних наук.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55