Блоґи

Міжнародний день безпечного Інтернету

Хто володіє інформацією, той володіє світом»
Уїнстон Черчілль
 
В інформаційному суспільстві інформація стає потужним засобом впливу та зброєю. Доступ до всесвітньої мережі Інтернет в наш час мають практично усі, але, на жаль, не всі розуміють його можливості та загрози. 
Бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії надає можливість розширити свої знання про безпеку у сучасному світі та представляє вашій увазі тематичну виставку до Міжнародного дня безпечного Інтернету.
 

Книжкова тематична полиця «Допитуйте мене українською»

 

«До збруї! До збруї стрільці!

Товаришів рідних згадайте,

Що мріють про волю в холодній землі.

Всі сили до бою з’єднайте!»

Вільгельм Габсбург

10 лютого 2025 р. - 130 років із дня народження Василя Вишиваного (справжні ім’я та прізвище - Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінґен) (1895-1948), українського військового та політичного діяча, полковника Легіону Українських Січових Стрільців та Армії УНР, дипломата, поета, репресованого СРСР австрійського ерцгерцога, борця за незалежність України у XX столітті.

Вільгельм Габсбург-Лотрінґен був представником однієї з монарших династій Європи, яка на початку ХХ століття стояла на чолі Австро-Угорщини. Його батько і старший брат претендували на польський монарший престол у разі розпаду імперії. Натомість Вільгельм ще раніше зробив вибір на користь українців і українства.

 

БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

 
29 січня 1918 року українські студенти стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
Бій українських воїнів проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.
  Минуло понад сто років, а ми і знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.
  Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. В нашій історії герої Крут посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.
До уваги бажаючих  розгорнута книжкова виставка «Юні оборонці України». Підбір літератури допоможе переглянути сторінки тих подій, запрошуємо до читального залу бібліотеки! 
 

Скорботна свічка пам'яті святої... 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Безпрецедентний вияв зла - Голокост - кровоточива рана на тілі людства. Пам'ять про ці події важлива не тільки як нагадування та засудження злочинів нацистів, а й також як повчання про небезпеку переслідування людей на підставі раси, етнічного походження, релігії, політичних поглядів або сексуальної орієнтації.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
Пам'ятаймо!
 

Зустріч активу Секція університетських бібліотек УБА з Dr. Ulrich Meyer-Doerpinghaus, Director of University and State Library B

 

15 січня 2025 року Бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії в складі активу Секції університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації прийняли участь у веб-зустрічі з доктором Ульріх Майєр-Дьорпінгхаус (або просто Ульріх Майєр), керівником університетської бібліотеки Боннського університету. = Dr. Ulrich Meyer-Dörpinghaus (or simply Ulrich Meyer), the head of the University Library of the University of Bonn. Організатором зустрічі стала Ольга Могиленко, директор бібліотеки Житомирської політехніки.

 

ІІ всеукраїнська науково-практична конференція «Історія міст і сіл Хмельниччини»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у ІІ всеукраїнській науково-практичній конференції «Історія міст і сіл Хмельниччини» 27 червня 2025 р., 11 год.

(Хмельницька обл., селище Ярмолинці, площа 600-річчя, буд. 1-А Ярмолинецька центральна бібліотека) форма проведення: очна/дистанційна; робочі мови конференції: українська, англійська

Робота конференції планується за такими напрямками:

  • Історіографічно-джерельна база й теоретико-методологічні засади дослідження історії міст і сіл Хмельницької області;
  • Історія міст і селищ Хмельниччини;
  • Минуле сільських населених пунктів області;
  • Визначні події минувшини краю;
  • Історичні постаті, відомі люди, герої Хмельниччини;
  • Становлення і розвиток територіальних громад регіону; територіальні громади Хмельниччини в умовах широкомасштабної російсько-української війни.

Статті та заявки на участь у конференції приймаються до 25 травня 2025 р. Участь у конференції безкоштовна. За результатами роботи планується друковане та електронне видання матеріалів

Переглянути докладну інформацію про конференцію

ДЕВ’ЯТНАДЦЯТІ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ М.М.ДАРМАНСЬКОГО: організація освітнього процесу в умовах воєнного стану

19 грудня 2024 р. в залі засідань Хмельницької обласної державної адміністрації відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «ДЕВ’ЯТНАДЦЯТІ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ М.М.ДАРМАНСЬКОГО: організація освітнього процесу в умовах воєнного стану».

Микола Миколайович Дарманський, заслужений працівник освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, доцент, почесний ректор Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту, більше сорока років життя віддав справі виховання, навчання підростаючого покоління та підготовці спеціалістів для освітянської галузі.

Із вітальним словом до учасників науково-практичної конференції звернулася в.о.ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Інна Шоробура .

‼️ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ‼️

‼️ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ‼️

01 ЧЕРВНЯ запрошуємо  на День відкритих дверей у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії⬇️

  • Дізнаєтесь більше про діяльність академії й особливості вступу у 2024 році, поспілкуєтесь з адміністрацією та членами приймальної комісії
  • ???? Офлайн-участь у заході

9:00-10:00 реєстрація абітурієнтів

Зустріч зі стейкхолдером

29 травня 2024 року відбулася зустріч ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інни ШОРОБУРИ зі стейкхолдером – директором Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олегом Погорілцем.

Обговорювалися питання співпраці.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55