Творімо добро та залучаймо до цього інших

Доброта – це магія (одна людина віддає її, інша отримує і обидві ці людини почуваються добре). Доброта – це сила (вона заповнює вашу душу і допомагає вилікувати болючі рани, нанесені життям). Доброта – це інфекція (вона поширюється швидко і може передаватись від однієї людини до іншої).

Професія людини чи її освіта зазвичай не мають відношення до доброчинної діяльності. В світі досить розповсюджена практика, коли менеджери, державні лідери, успішні громадяни роздають їжу бездомним або виконують фізичні роботи для будівництва житла для незахищених верств населення, допомагають нужденним.

Загальний прояв доброї волі допомагає будувати дружні відносини та розвивати спільноти людей, які сприяють вирішенню соціальних проблем і поліпшують життя місцевих громад по всьому світові. Саме прояв доброї волі, безкорислива допомога ближньому – це спосіб змінити на краще своє оточення та світ.

Цю концепцію дій підтримав факультет початкового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Загальні засади доброчинної, волонтерської діяльності факультету були розглянуті студентами та викладачами на науково-практичній конференції: «Волонтерський студентський рух: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку», яка відбулась 15 жовтня 2009року. Під час роботи конференції були виділені напрями діяльності та презентовані конкретні проекти студентів та викладачів факультету.

Успішним став проект гурткової роботи та виховної діяльності в Недільній школі. 115 студентів від першого до сьомого курсу зголосилось бути учасниками та організаторами роботи. Координаторами робочих груп та менеджерами діяльності стали студенти: Поліщук Наталія, Дронюк Марина, Войтко Анастасія, Седзюх Ліана.

На факультеті початкового навчання започатковується проект співпраці факультету з Центром денної зайнятості та тимчасового догляду для молодих інвалідів з інтелектуальною недостатністю. Координацію дій взяв на себе актив групи ПН-22 та куратор, яка своїм прикладом заохочує до доброчинності – Будім Людмила Вікторівна. Їхнє життєве кредо «Не чекай, коли люди стануть добрими, покажи їм приклад» успішно втілюється в практику.

Для молодих людей з Центру підготували власноруч дарунки студенти групи ПН-31 на чолі з справжнім добротворцем – куратором Філінюк Валентиною Анатоліївною, власноруч підготували подарунки учням Центру.

Очолив діяльність з озеленення та впорядкування території студент року – 2009 – Білун Юрій. Саме він разом із студентами висадили у ґрунт більше 200 дерев. Особливу подяку від імені факультету за роботу з облаштування території академії висловлюємо Сергію Павлюку за допомогу в доставці та висадці саджанців.

Протягом жовтня студентами були зібрані теплі зимові речі для дітей школи-інтернату с. Маліївці, Дунаєвецького району. Особливу активність проявили куратор групи ПН-16 – Шупер Тетяна Миколаївна та студенти її групи, а також студенти груп:

Завдяки співпраці з установами США у Хмельницьку область безкоштовно будуть доставлені інвалідні візки та допоміжні прилади для пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак пересилка на Україну цих засобів потребує значних коштів. Студенти факультету відгукнулись на ідею допомогти у зборі коштів. Активність проявили групи: ПН-36 – 195грн., ПН-13 – 260грн., ПН-15 – 28грн.30коп., ПН-16 – 115грн., Вовк Аліна – 100грн., Кирнчна Таня – 10грн.

Нещодавно викладачами та студентами було відвідано родину отця Михайла, з Буковини котрий усиновив понад 280 дітей, хворих та залишених рідними батьками. Частинку свого серця та добра дарували викладачі: Білич Ольга Василівна, Поліщук Олена Михайлівна, Філінюк Валентина Анатоліївна, Сівак Наталія Антонівна, Вовк Вікторія Вікторівна, Павлішена Людмила Валеріївна, Шупер Тетяна Миколаївна, Дудчак Галина Іванівна та студенти: Поліщук Наталія, Ковальська Віта, Седзюх Ліана, Войтко Анастасія.

Повертаючись із незабутньої зустрічі з дітьми, усі, і викладачі і студенти думали про одне: яким же гарним може бути день, коли ти подарував часточку добра.

Хочу відмітити, що особливу активність у доброчинних проектах протягом вересня, жовтеня проявили учасники молодіжної організації «Артеківець». Їх була лише допомога у проведенні запланованих заходів, як, наприклад, звіту з практики чи підготовка розважальних вечорів започаткована студентами, але й вперше проведена для студентів інтелектуально-пошукова гра – «Розвідай. Виясни. Спитай». Від імені всього факультету хочу подякувати за творчість, активність і неповторність у проектах та бажання творити та примножувати добро таким студентам: Сопруку Віталію, Черешні Катерині, Величко Інні, Лісовій Насті, Григровській Наталії, Корчинській Надії, Назаровій Юлії, Заболотній Юлії.

Відрадним є той факт, що студенти та викладачі завжди відгукуються на прохання допомогти. Під час карантину, який був введений в Хмельницькій області, до факультету з проханням пошити хоча б 200 захисних марлевих масок звернулась обласна громадська установа.

Усвідомлюючи важливість допомоги, відгукнулись на прохання Блажевич Ольга Іванівна та студентів групи ПН-21. Особливу активність проявили Бексяк Юлія, Щуренко Ольга. Спілкуючись із студентами, які за власний кошт виготовили захисні марлеві маски, та з куратором групи, я переконалась у дієвості істинного підходу до доброчинної діяльності: «Жодний добрий вчинок, яким би він маленьким не був, не є марним».

В практиці діяльності є понад 100 напрямів волонтерського руху. Я переконана, що кожна людина має знайти свій шлях, напрям, щоб реалізувати поклик душі і серця, бажання допомогти на засадах добра і честі. Є тисячі способів творити добро, допомагати людям. Василь Симоненко писав: «Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежок... Є тисячі ланів, але один лиш – мій».

Кожен із нас може обрати свій лан, саме той спосіб, у який він найкраще зможе допомагати своїй країні та її людям. У цьому наша сила та майбутнє.

З надією на співпрацю, Ящук І.П.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55