Суспільне життя крізь призму архівних документів

3 листопада студенти VІ курсу факультету  початкової освіти та філології ХГПА відвідали Хмельницький обласний архів, де їм провели цікаву та корисну екскурсію.

Майбутні педагоги розглянули виставку «Поділля в роки Великої Вітчизняної війни», завдяки чому дізнались багато невідомих фактів та ознайомились з архівними документами, що стосувались освіти, релігії, і, взагалі, життя подолян у роки війни. Крім того, молодь оглянула виставку «Поділля на рубежі століть», прослухала лекцію про становлення місцевого самоврядування,  Болохівську землю, Подільське князівство, Подільське воєводство, Подільську та Волинську губернії.

Приголомшила студентів виставка «Неоголошена війна», на стендах якої виставлені фото солдат та їх життя на території зони АТО, а також речі, котрі залишились після вибухів: молитовник, хрестик, кружка, шмат розплавленого металу, що передали бійці 8 полку спеціального призначення із зони бойових дій.

Працівники обласного архіву підготували стіну Небесної сотні, під час огляду якої майбутні педагоги змогли ще раз згадати про патріотів України і замислитись над проблемами сучасного українського суспільства.

Незабутнє враження справив на присутніх зал для зберігання архівних фондів, де всі бажаючі змогли торкнутись паперових свідчень різноманітних аспектів життя суспільства подолян, починаючи з ХVІІІ століття.

Завдяки відвідуванню архіву значна частина студентів виявила бажання продовжити вивчення архівних фондів, які стосуються становлення та розвитку освіти на Поділлі у різні історичні періоди.

Успіху Вам та нових звершень у науково-дослідницькій роботі!

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55