Засідання лабораторії гуманної педагогіки на тему «Життя – це тайна. Пізнай її!»

ЗАСІДАННЯ ЛАБОРАТОРІЇ ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ АКАДЕМІЇ НА ТЕМУ «ЖИТТЯ – ЦЕ ТАЙНА. ПІЗНАЙ ЇЇ!»

1 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання лабораторії Гуманної педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему «Життя – це тайна. Пізнай її!». Організатори і ведучі заходу – Казакова Наталія Вікторівна та Угненко Анна Олександрівна.

На засіданні були присутні викладачі кафедри педагогіки та психології – члени лабораторії Гуманної педагогіки: Ящук І.П.,  Сівак Н.А., Чернюк С.В., Біницька К.М., Лукашук М.А., Маримонська А.П., Моцна Т.А., Саковська А.О., Дудчак Г.І., Тафінцева С.І., Галасюк Н.О., Цегельник Т.М.

У ході заходу мова йшла про таємниці: про невідоме, недоступне, незрозуміле та нерозгадане; про те, що з певних причин і на певний час від інших людей приховується. Ведучі розкрили зміст поняття «таємниця»,  а учасники навели  ряд слів-асоціацій до таємниці – це: секрет, загадка, містерія, тихий омут, чудо, невідоме, конфіденційність, подоплёка, поднаготная.

Усі таємниці світу організаторами заходу умовно було розділено на три великі групи: таємниці Всесвіту (світобудови), загадки природи і людини, таємниці історії. У ході засідання детально було розкрито їх.

Пропонуємо Вам фрагмент захоплюючої подорожі цікавими та містичними куточками планети:

- Валуни Моєраки в Новій Зеландії. Загадкові великі камені (валуни) правильної сферичної форми, діаметром від 1 до 2 метрів, розташовані на східному узбережжі Нової Зеландії на березі Тихого океану в містечку під назвою Моєраки. Які тільки здогадки не висловлювалися з приводу походження цих валунів: м’ячі для гри богів, посадочні капсули інопланетян, яйця динозаврів або якихось загадкових істот.

- Долина Смерті, США (Каліфорнія). Одна з найбільших таємниць природи явище, відоме як Долина Смерті в Каліфорнії. Щось надприродне твориться в Долині Смерті. Величезні валуни самі собою повзуть по дну сухого озера. До них ніхто не торкається, а вони повзуть і повзуть. Ніхто не бачив, як вони рухаються. І все ж вони вперто повзуть, ніби живі, зрідка перевертаючись з боку на бік, залишаючи за собою сліди, що тягнуться на десятки метрів. Що треба цим каменям? Куди вони повзуть? Навіщо?

- Дорога Гігантів (Ірландія). Одна з головних визначних пам’яток Ірландії – Дорога гігантів. Ці кам’яні породи утворилися природним шляхом, але досі не зрозуміло, як ...

- Бермудський трикутник. Бермудський трикутник є ще однією нерозгаданою таємницею світу. Він розташований в західній частині Атлантичного океану. Хроніка зникнень морських і повітряних суден вражає. Деякі з них потім були виявлені, а ось екіпажі пропали безвісті. Так, в період з 1940 по 1955 рр. було знайдено близько 50 кораблів-примар. Серед них судна «Розанна» і «Рубікон», шхуна «Керолл А. Диринг» з двома живими кішками на борту.

Крім того, на слайдах були показані унікальні та захоплюючі краєвиди та явища природи, як: оптична ілюзія підводного водоспаду(Маврикій), рисові тераси Хунхе-Хані (Китай), різнокольорові озера вулкану Келімуту (Індонезія), кам’яний ліс (Мадагаскар), Велика блакитна діра (Беліз), Північне сяйво (Норвегія), Трубчасті хмари mammatocumulus та ін.

У ході заняття учасники мали можливість замислитися над вічними темами життя і смерті, оскільки до розгляду ведучими було подано таємниці життя людини від самого народження до смерті: зачаття, розвиток дитини, людський організм, народження, майбутнє, смерть.

Заняття носило пізнавальний характер, а також в ньому були присутні нотки педагогічного спрямування. Адже  піднято тему дитячих таємниць, в ході якої обговорено, чи вміють педагоги і батьки шанобливо ставитися до довіреної або випадково розгаданої дитячої таємниці. Складено поради для учителів і батьків «Як встановити довірчі відносини між дітьми  дорослими».

Переглянуто шорт-лист жіночих таємниць, розкрито подружні, професійні таємниці, церковні таїнства та таємниці смерті.

Ведучими запропоновано подивитися фільм «Таємниці Смерті», в якому  розмови про закони світобудови і про кожного з нас; міркування філософів і богословів, несподівані припущення антропологів і біохіміків, унікальні результати багаторічних досліджень, що допоможуть людям не боятися смерті, цінувати кожну мить життя і вірити в те, що робить людей безсмертними – любов.

Цікавими були факти і щодо історичних  таємниць, зокрема  у мистецтві (картини голландського художника Ієроніма Босха «Сад земних насолод», угорського художника Тівадара Костка Чонтварі «Старий Рибалка», Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря» та ін.).

Усі учасники по закінченню заходу отримали вислови відомих людей про таємниці, секрети та прокоментували їх, зробивши висновки: «Світ неможливо пізнати. Але прагнути до цього не завадить. Адже якби людина не ставила запитань, ніхто так і не винайшов навіть би велосипед».

Голова лабораторії Гуманної педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Яшук Інна Петрівна від імені усіх членів висловила слова вдячності організаторам та  ведучим заходу Казаковій Н.В. та Угненко А.О. за цікаву інформацію та оголосила тему наступного заняття – «Життя – це життя! Жити варто!».

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55