Шістнадцяті педагогічні читання пам’яті М.М. Дарманського: організація освітнього процесу в сучасних умовах.

20 грудня 2021 р. у сесійній залі Хмельницької обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Шістнадцяті педагогічні читання пам’яті М.М.Дарманського: організація освітнього процесу в сучасних умовах».

Відкриття педагогічних читань розпочалося з виступу Шоробури Інни Михайлівни, ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, в якому привітала учасників конференції, чітко окреслила напрями роботи конференції:

1. Громадська та науково-педагогічна діяльність М.М.Дарманського.

2. Організація освітнього процесу в умовах дистанційного навчання.

3. Форми, методи та засоби організації освітнього процесу в сучасних умовах.

Ректор академії І,М.Шоробура у своєму виступі наголосила на знаковості такого заходу, представила навчальний заклад, шлях його становлення та діяльність на сучасному етапі. Педагогічні читання присвячені відомому на Поділлі та Україні педагогу-організатору, науковцю, управлінцю першому ректору академії Дарманському Миколі Миколайовичу, який сам був і залишається у нашій пам’яті великим гуманістом-реформатором освіти в регіоні. Його провідні ідеї щодо реформування ступеневої освіти у закладах вищої освіти знайшла підтримку в Національній академії педагогічних наук України, її галузевих інститутах та наукової і освітянської громадськості.

Дарманський М.М., заслужений працівник освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, доцент, він більше сорока років життя віддав справі виховання, навчання підростаючого покоління та підготовці спеціалістів для осві­тянської галузі. Микола Миколайович усе життя творив себе, свою спра­ву і, що  найголовніше, – вів за собою людей. Він без відриву від виробництва успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Соціально-педагогічні основи управління освітою в регіоні», яка і сьогодні поціновується серед управлінців сфери освіти. За його участю підготовлено і опубліковано низку науково-методичних праць.

За ініціативою та безпосередній підтримці Миколи Миколайовича аспірантам та здобувачам навчального закладу були створені всі умови для наукової роботи. За 5 років із 250 викладачів вишу 40 захистили дисертації на здобуття наукових ступенів з різних галузей наук. Сформувалась наукова школа ступеневої підго­товки фахівців для освітньої галузі, яку започаткував М.М.Дарманський.

З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернувся голова Хмельницької обласної державної адміністрації Гамалій Сергій В’ячеславович. У своєму виступі Сергій В’ячеславович наголосив, що життєвий і професійний шлях Миколи Миколайовича Дарманського – це взірець високого служіння Українській державі, людям, улюбленій справі. Голова ОДА вручив лауреатам Хмельницької обласної премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти і науки дипломи і сертифікати:

Кращий керівник закладу освіти

 Маланчак Леся Іванівна – директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Красилівський професійний ліцей»

 

Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу вищої освіти

Гамрецька Галина Степанівна – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

 

Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу фахової передвищої освіти

Будім Людмила Вікторівна – старший викладач кафедри вокалу та диригентсько-хорових дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

 

Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу професійної (професійно-технічної) освіти

Попіль Наталія Аліківна – викладач економічних дисциплін та професійно-технічної підготовки Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11» м.Хмельницького

 

Кращий педагогічний працівник закладу загальної середньої освіти

Вергуш Олег Миколайович – вчитель фізичної культури Кам’янець-Подільського навчально-виховного комплексу № 13 у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням польської мови і гімназії Хмельницької області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

 

Кращий педагогічний працівник закладу позашкільної освіти

Коротенко Галина Вікторівна – керівник гуртка сучасної драми «Тандем» Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької області, керівник-методист

 

Кращий педагогічний працівник закладу дошкільної освіти

Бурак Валентина Олексіївна – вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 9 «Теремок» м. Славута Хмельницької області, вихователь-методист

 

 

 

Кращий науковець

Опалюк Тетяна Леонідівна – доктор педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

 

З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернулася керуюча виконавським апаратом Хмельницької обласної ради Зеленко Тетяна Іванівна. У своєму виступі Тетяна Іванівна зазначила знаковість події для освітян і науковців Хмельниччини – проведення педагогічних читань пам’яті М.М.Дарманського. Тетяна Іванівна вручила настільну медаль імені М.М.Дарманського «За наполегливість у науці» кандидату історичних наук, доценту, доценту кафедри суспільних наук Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії В.Р.Адамському та сертифікати кращим студентам і магістрантам академії, які отримують іменну стипендію імені М.М.Дарманського за відмінне навчання, активну наукову і громадську діяльність.

З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернулася директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, доктор економічних наук, професор Басюк Дарія Іванівна. У своєму виступі вона відзначила знакову подію у житті освітян і науковців Подільського краю – проведення традиційних педагогічних читань пам’яті Миколи Миколайовича Дарманського. Дарія Іванівна вручила сертифікати кращим студентам і магістрантам академії, які отримують іменну стипендію імені М.М.Дарманського за відмінне навчання, активну наукову і громадську діяльність.

Лауреати Хмельницької обласної премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти і науки поділилися своїми професійними здобутками.

 

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55