КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН. ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВОГО ЗБІРНИКА

24 червня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІ – IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія), взяли участь (онлайн на платформі Zoom) в науковому заході: ПРЕЗЕНТАЦІЯ наукового збірника «БИКІВНЯ – ВІД ТЕРИТОРІЇ СМЕРТІ ДО МІСЦЯ ПАМ’ЯТІ»

Захід організований Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили», Інститутом історії України НАН України, Головною редколегією науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

У збірнику опубліковано дослідження щодо актуальних проблеми у вивченні періоду Великого терору в Україні, розглянуто історію спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі, як через результати археологічних розкопок, так і через персональні долі репресованих. Представлені статті щодо окремих постатей Биківнянського мартиролога.

В обговоренні взяли участь:

- Роман Подкур, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук, упорядник збірника;

- Сергій Кокін, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук;

- Олег Бажан, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук.

Модератором  заходу виступила Тетяна Шептицька, заступник генерального директора НІМЗ "Биківнянські могили" з наукової роботи, кандидат філологічних наук, упорядник збірника.

В ході презентації було висвітлено низку цікавих, маловідомих не тільки широкому загалу, але й фахівцям факти про злочини комуністичного режиму в Україні. Одночасно окреслено перспективи подальших наукових архівних та археологічних розвідок. В цілому захід був досить інформативним та носив науково-дослідницький характер. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55