Гостьова лекція науковця-фольклориста

16 червня 2022 р. студенти групи Філ-12у (спеціальність 014 Середня освіта (Українська мова і література) у межах двотижневої навчальної фольклорної практики під керівництвом доцентки кафедри української мови і літератури Світлани МАХОВСЬКОЇ організували та провели гостьову лекцію зі знаним на Поділлі фольклористом.

Валерій ЩЕГЕЛЬСЬКИЙ – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії української літератури і компаративістики, завідувач навчально-наукової лабораторії етнології Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Як складати програму і запитальники фольклористичного дослідження, отримувати фольклорну інформацію, шукати, реєструвати рекомендованих середовищем респондентів, встановлювати з ними живий контакт; організувати і проводити збирацький сеанс; фіксувати фольклорні тести згідно з науковими вимогами до фольклорного запису – такі відомості почули здобувачі освіти під час лекції гостя на тему «Особливості запису фольклорного матеріалу в польових умовах: з досвіду роботи навчально-наукової лабораторії етнології К-ПНУ імені Івана Огієнка».

Науковець поділився цікавим та корисним досвідом, який буде у пригоді майбутнім учителям-словесникам і в професійній сфері, і в процесі становлення особистості українця-патріота.

Кафедра української мови та літератури

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55