- Новини
- Структура
- Підрозділи
- Наукова робота
- Науковий відділ
- Новини
- Конференції
- Аспірантура та докторантура
- Наукове товариство
- Фахове видання
- Вчена рада
- Наукова співпраця
- Наукові школи
- Спеціалізовані вчені ради
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- 2023-2024 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.010
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.011
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.012
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.013
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.014
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.015
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.016
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.017
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.018
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.019
- 2021 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.001
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.002
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.003
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.004
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.005
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.006
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.007
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.008
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.009
- Нормативно-правова база
- 2023-2024 рік
- Cпеціалізована вчена рада Д 70.145.01
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- Стажування за кордоном
- Підвищення кваліфікації
- Відкритий доступ до міжнародних журналів
- Академічна доброчесність
- Виховна робота
- Навчальна робота
- Психологічна служба
- Міжнародна діяльність
- Охорона праці
- Студентська рада
- Бібліотека
- Центр кар'єри, працевлаштування та профорієнтації
- Проекти
- Профспілка
- Рішення вченої ради
- Забезпечення якості вищої освіти
- Співпраця з ЗВО України та зарубіжжя
- Наукова робота
- Факультети
- Студенту
- AБІТУРІЄНТУ ↓
- Про приймальну комісію
- Контакти приймальної комісії
- Правила прийому
- Строки прийому документів – 2023 рік
- Вартість навчання – 2023 рік
- Регіональне замовлення
- Перелік документів для вступу
- Реєстрація на ЄВІ / ЄФВВ
- Мотиваційний лист
- Перелік спеціальностей
- Програми співбесід, фахових вступних випробувань, творчих конкурсів – 2023 рік
- Рейтингові списки вступників
- Списки рекомендованих до зарахування
- Накази про зарахування
- Вступ за ваучером
- Особливі умови вступу
- Публічна інформація
- Контакти
Шістнадцяті педагогічні читання пам’яті М.М. Дарманського: організація освітнього процесу в сучасних умовах.
20 грудня 2021 р. у сесійній залі Хмельницької обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Шістнадцяті педагогічні читання пам’яті М.М.Дарманського: організація освітнього процесу в сучасних умовах».
Відкриття педагогічних читань розпочалося з виступу Шоробури Інни Михайлівни, ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, в якому привітала учасників конференції, чітко окреслила напрями роботи конференції:
1. Громадська та науково-педагогічна діяльність М.М.Дарманського.
2. Організація освітнього процесу в умовах дистанційного навчання.
3. Форми, методи та засоби організації освітнього процесу в сучасних умовах.
Ректор академії І,М.Шоробура у своєму виступі наголосила на знаковості такого заходу, представила навчальний заклад, шлях його становлення та діяльність на сучасному етапі. Педагогічні читання присвячені відомому на Поділлі та Україні педагогу-організатору, науковцю, управлінцю першому ректору академії Дарманському Миколі Миколайовичу, який сам був і залишається у нашій пам’яті великим гуманістом-реформатором освіти в регіоні. Його провідні ідеї щодо реформування ступеневої освіти у закладах вищої освіти знайшла підтримку в Національній академії педагогічних наук України, її галузевих інститутах та наукової і освітянської громадськості.
Дарманський М.М., заслужений працівник освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, доцент, він більше сорока років життя віддав справі виховання, навчання підростаючого покоління та підготовці спеціалістів для освітянської галузі. Микола Миколайович усе життя творив себе, свою справу і, що найголовніше, – вів за собою людей. Він без відриву від виробництва успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Соціально-педагогічні основи управління освітою в регіоні», яка і сьогодні поціновується серед управлінців сфери освіти. За його участю підготовлено і опубліковано низку науково-методичних праць.
За ініціативою та безпосередній підтримці Миколи Миколайовича аспірантам та здобувачам навчального закладу були створені всі умови для наукової роботи. За 5 років із 250 викладачів вишу 40 захистили дисертації на здобуття наукових ступенів з різних галузей наук. Сформувалась наукова школа ступеневої підготовки фахівців для освітньої галузі, яку започаткував М.М.Дарманський.
З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернувся голова Хмельницької обласної державної адміністрації Гамалій Сергій В’ячеславович. У своєму виступі Сергій В’ячеславович наголосив, що життєвий і професійний шлях Миколи Миколайовича Дарманського – це взірець високого служіння Українській державі, людям, улюбленій справі. Голова ОДА вручив лауреатам Хмельницької обласної премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти і науки дипломи і сертифікати:
Кращий керівник закладу освіти
Маланчак Леся Іванівна – директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Красилівський професійний ліцей»
Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу вищої освіти
Гамрецька Галина Степанівна – кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу фахової передвищої освіти
Будім Людмила Вікторівна – старший викладач кафедри вокалу та диригентсько-хорових дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
Кращий науково-педагогічний/педагогічний працівник закладу професійної (професійно-технічної) освіти
Попіль Наталія Аліківна – викладач економічних дисциплін та професійно-технічної підготовки Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11» м.Хмельницького
Кращий педагогічний працівник закладу загальної середньої освіти
Вергуш Олег Миколайович – вчитель фізичної культури Кам’янець-Подільського навчально-виховного комплексу № 13 у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням польської мови і гімназії Хмельницької області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист
Кращий педагогічний працівник закладу позашкільної освіти
Коротенко Галина Вікторівна – керівник гуртка сучасної драми «Тандем» Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької області, керівник-методист
Кращий педагогічний працівник закладу дошкільної освіти
Бурак Валентина Олексіївна – вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 9 «Теремок» м. Славута Хмельницької області, вихователь-методист
Кращий науковець
Опалюк Тетяна Леонідівна – доктор педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернулася керуюча виконавським апаратом Хмельницької обласної ради Зеленко Тетяна Іванівна. У своєму виступі Тетяна Іванівна зазначила знаковість події для освітян і науковців Хмельниччини – проведення педагогічних читань пам’яті М.М.Дарманського. Тетяна Іванівна вручила настільну медаль імені М.М.Дарманського «За наполегливість у науці» кандидату історичних наук, доценту, доценту кафедри суспільних наук Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії В.Р.Адамському та сертифікати кращим студентам і магістрантам академії, які отримують іменну стипендію імені М.М.Дарманського за відмінне навчання, активну наукову і громадську діяльність.
З вітальним словом до учасників педагогічних читань звернулася директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, доктор економічних наук, професор Басюк Дарія Іванівна. У своєму виступі вона відзначила знакову подію у житті освітян і науковців Подільського краю – проведення традиційних педагогічних читань пам’яті Миколи Миколайовича Дарманського. Дарія Іванівна вручила сертифікати кращим студентам і магістрантам академії, які отримують іменну стипендію імені М.М.Дарманського за відмінне навчання, активну наукову і громадську діяльність.
Лауреати Хмельницької обласної премії імені Миколи Дарманського в галузі освіти і науки поділилися своїми професійними здобутками.