КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

21 серпня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІ – IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти взяли участь в (онлайн-засіданні на платформі Zoom) в роботі Історичного вебінару / Historical webinar, рубрика «Вексилологія. Україна». З лекцією виступив провідний науковий співробітник Львівського відділення Інституту археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАНУ відомий фахівець в галузі спеціальних історичних дисциплін – д.і.н. Андрій Богданович Гречило.

Тема лекції:

«МІТИ ТА ФЕЙКИ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАПОР»

Синьо-жовтий прапор вживався як національні українські кольори з часів «Весни народів» 1848 р., коли його прийняла Найвища Руська Рада у Львові. Загальноукраїнського значення він набув 1918 р., коли став офіційним символом Української Народної Республіки. Після невдалого завершення Української революції (1917–1921) цей прапор був заборонений на українських землях і використовувався лише в діаспорі. Через політичні мотиви та відсутність наукових досліджень виникли різні міфи та вигадки про історію прапора і порядок кольорів на ньому. А на початку 2000-х років активізувалися російські політтехнологи, які створювали різноманітні фейки з метою розпалювання внутрішніх конфліктів в Україні.

Захід приурочений до Дня Державного Прапора України. Поважний лектор на широкій джерельній базі надзвичайно цікаво та аргументовано презентував заявлену тему, яка в умовах широкомасштабної московської агресії набуває загальнонаціонального значення. В ході обговорення одночасно торкнулися як проблем вексилології, так і геральдики. Оговорили і правові аспекти стосовно Закону про прапор.

Матеріали лекції є надзвичайно актуальними і потрібними не лише в роботі майбутнього вчителя історії, а й для компетентного, фахового протистояння в гібридній, інформаційній війні проти московського агресора у повсякденні. Адже, як підкреслено в обговоренні, Державний синьо-жовтий прапор України, став найбільшим об’єднавчим чинником для української нації в цій війні.

Організатор семінару і модератор заходу к.і.н. Владислав Яценко,

«Kharkiv Historico-Philological Society»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55