Заняття із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013

17 листопада 2022 року у кабінеті Нової української школи Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії в рамках тижня кафедри педагогіки проведено заняття здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта групи ПО-31б «Методика роботи з ляльками-персонами» (організатори Цегельник Т.М., Сівак Н.А., Гайдамашко І.А.).

Ведучою заходу «Методика роботи з ляльками-персонами» була Одукалець Альона.

Практичний досвід впровадження інклюзивної освіти в Україні розкриває на сьогоднішній час низку переваг, проте разом з тим зустрічаються і проблемні питання. Передовим з них є упереджене ставлення до осіб з ООП. Тому, майбутні вчителі, у роботі з дітьми в інклюзивному класі маємо формувати соціальну компетентність, емпатію, толерантне ставлення, повагу до особистості та ще низку моральних якостей для комфортного співпрацювання.

Якраз ляльки-персони – це творча, інтерактивна методика, що використовується у всьому світі в роботі з дітьми та дорослими для подолання стереотипів і упереджень.

Про історію виникнення цієї методики розповіла Вікторія Купельська.

Про методику використання технології «Лялька-персона» розказала Вікторія Полюк.

Біографічні дані та життєву історію, іншими словами паспорт, розповіли Шевченко Дарія та Прохорчук Дар’я.

Заняття з використанням ляльок набувають актуального значення, вони підвищують рівень участі дітей, спонукають їх активно слухати, а педагогів − приймати відповіді кожної дитини і надавати позитивний зворотний зв’язок. Завдяки лялькам дорослий не нав’язує дітям власні ідеї , а  дає можливість самостійно вирішувати питання та висловлювати свою думку.

Тому,  наступним кроком було проведення фрагментів  занять (знайомство) з лялькою, а саме з Оксанкою та Ромою.

Хід занять проводили  Катеренчук Тетяна та Павлюк Катерина.

Захід завершився повчальним висловом відомого південноафриканського  революціонера та письменника Нельсона Мандела : «Ніхто не народжується з ненавистю до іншої людини через колір її шкіри, релігію чи стать. Нам доводиться вчитися ненавидіти. Та якщо ми можемо навчитися ненавидіти, то так само можемо навчитися й любити, адже любов зароджується в серці людини природніше, ніж її протилежність», а також зворотнім зв’язком та подякою  глядачів: декана факультету початкової освіти та філології, доктора педагогічних наук, доцента Ірини Миколаївни Дарманської, заступника декана ­– Світлани Володимирівни Коханської, доцента кафедри педагогіки Наталії Вікторівни Казакової, викладачів кафедри педагогіки та студентів групи ПО-21б.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55