Науково-практичний семінар «Компетентнісний вимір шкільної освіти в умовах Нової української школи»

24 листопада 2022 року у кабінеті НУШ Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбувся науково-практичний семінар «Компетентнісний вимір шкільної освіти в умовах Нової української школи».

З вітальним словом звернулася до учасників семінару директорка Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Д.І.Басюк; ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії І.М.Шоробура.

У науково-практичному семінарі взяли участь науково-педагогічні працівники академії (кафедри - педагогіки, суспільних дисциплін; образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технологій; української мови і літератури, іноземних мов; природничо-математичних дисциплін; дошкільної педагогіки, психології та фахових методик) та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності «Початкова освіта» та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей «Початкова освіта», «Середня освіта. Історія», «Середня освіта. Українська мова та література», «Середня освіта. Мова і література (англійська)», «Середня освіта. Образотворче мистецтво».

У ході семінару мали місце такі виступи: «НУШ: сучасний стан, виклики та перспективи» (Дудчак Г.І); «Підготовка майбутнього фахівця до реалізації компетентнісного підходу в історичній освіті НУШ» (Гамрецька Г.С.); «Робота з поняттями під час вивчення інтегрованого курсу «Досліджуємо історію і суспільство» (Мельник Н.А.); «Лепбук на уроках історії в п’ятому класі НУШ» (Куйдан Т.); «Реалізація ідей НУШ в модельних програмах 5-6 класів мистецької освітньої галузі»; «Оновлення змісту навчання української мови в контексті НУШ» (Федорчук Л.Ю.); «Системний підхід до роботи над словом на уроках української мови в умовах Нової української школи» Філінюк В.А.); «Підготовка бакалаврів спеціальності «Середня освіта (Мова і література (англійська))» до роботи в НУШ» (Фаненштель Н.В.); «Формування наскрізного вміння конструктивного керування емоціями на уроках англійської мови в НУШ» (Федорова О.В.).

Практичним досвідом роботи з учнями НУШ поділилися учителі-практики: Мельник Н.А., вчителька історії Хмельницького ліцею № 15 імені Олександра Співачука; Федорчук Л.Ю. учитель-методист української мови і літератури Хмельницької гімназії №1 імені В.Красицького; вчителі початкових класів Дунаєвецького ліцею №3 Стиран Н.М., Ковальчук А.В., а також консультант Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дунаєвецької міської ради Дармограй Н.О.

Усі учасники семінару виготовили ангелики-обереги, заряджені енергією добра, позитивними емоціями, для хлопців і дівчат ЗСУ.

Проректор з науково-педагогічної роботи проф. Поліщук О.С. та проректор з наукової роботи проф. Галус О.М. подякували організаторам заходу (проф. Дарманська І.М., проф. Бучківська Г.В., доц. Павлішена Л.В. та ін.) за вибір цікавого формату заходу; модератору заходу (доц. Крищук В) за жваве ведення заходу та викладачам, учителям-практикам, здобувачам вищої освіти за змістовні практико-орієнтовані виступи та живе спілкування!!!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55