Презентація книги «Промінь світла на сірому тлі»

15 березня 2023 року студенти факультету дошкільної освіти та психології ДО-31 (куратор Л.О. Онофрійчук) відвідали Хмельницький обласний літературний музей, де відбулася презентація книги «Промінь світла на сірому тлі» юної хмельничанки Ольги Бучиної. 14 річна Оля розповідала про історію виникнення книги, яку написала в 11 років. «Промінь світла на сірому тлі» – мотиваційна книга для дітей, підлітків та і дорослих, яка  здатна поринути у роздуми. У книзі дівчинка хоче донести світові і людям, що варто цінувати те, що маєш у житті та нести світло всередині.

Видано та адаптовано книгу шрифтом Брайля ресурсним центром університету Львівська політехніка. За допомогою відеозв’язку вдалося поспілкуватися з керівницею центру пані Оксаною Потимко. Для усіх присутніх великим здивуванням стала рекордна кількість виданих книг за 2022 рік, адже це 5000 примірників. Майстерну аудіоверсію книги можна почути на платформі Львівська дейзі бібліотека. Звучить вона голосами заслуженого артиста України, учасника акапельної формації «Піккардійська терція» Славка Нудика та самої авторки. Зустріч з Олею відкрила для присутніх нові грані життя людей із порушенням зору та важливість ресурсів, які дають змогу таким людям почуватися комфортно.

Адже авторка книги, не маючи і 1% зору, веде активний спосіб життя, навчається у звичайній загальноосвітній школі №15 імені Олександра Співачука і живе повноцінним життям на рівні з однолітками – Оля катається на роликах, велосипеді, займається верховою їздою, вокалом та грою на фортепіано. А головне, що це неймовірно позитивна, розумна, дівчинка із чудовим почуттям гумору.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55