Поезія – це неповторність

10 квітня 2024 року у читальному залі бібліотеки ХГПА відбулася презентація дебютної поетичної збірки подолянки, членкині Хмельницького обласного осередку ВТС «Конгрес літераторів України» Нелі Нагорянської «Табу».
До уваги студентів груп ДО11, ДО 32 та ПО 43 авторка представила поезії трьох розділів: «Тобі, Україно!», «Гнів і біль України» та «Табу» Без відчаю». Прослухані рядки спрямовували до розуміння етнічного, рідного, сприяли усвідомленню молодим поколінням, якому брати участь у відродженні українського народу, воєнних реалій та сили духу, рішучості й жертовності тих воїнів, які стали на захист Батьківщини.

Через розкриття символіки назви збірки поетеса окреслила складові своїх внутрішніх табу-самозаборон на все низьке, аморальне вороже, штучне, удаване та безкультурне і означила орієнтацію на ті цінності, які є життєдайними та високоморальними.
Учасниками зустрічі були колеги та друзі Н.Нагорянської: гусляр, композитор та співак, історик-рідновір, член літературної спілки «Поділля» Андрій Лісовський, який виконав авторську пісню «Героям Бахмуту» на слова з однойменної поезії з анонсованої збірки.
Постать ліричної героїні поезій із розділу «Табу» Без відчаю» постала в уяві слухачів завдяки продекламованим творами у виконанні подруги поетеси, учасниці хору «Ретро» Хмельницької обласної організації ветеранів Любові Місінкевич.
Незабутні моменти знайомства з поетичними рядками фотографував Сергій Мороз, журналіст, член літературної спілки «Поділля».
Зустріч завершилася теплими побажаннями переможного миру Україні, творчих успіхів поетесі та уміння вчасно і вміло дотримуватися табу в житті для студентів-майбутніх педагогів.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55