Конституція України - основний закон держави

Під такою назвою в бібліотеці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії представлено ілюстративно-книжкова виставка до Дня Конституції України.  

28 червня українці будуть відзначати одне з найважливіших державних свят - День Конституції. Саме в цей день 28 років тому в Верховній Раді була прийнята Конституція незалежної України. Свято є офіційним та відзначається на державному рівні. День Конституції - історія свята Конституція України була прийнята аж на п'ятий рік після набуття нею статусу незалежної. До цього часу у використанні перебувала Конституція колишньої УРСР. День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції:

Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України.

Чільне місце на виставці займають основоположні документи — «Декларація про державний суверенітет України» та «Акт проголошення незалежності України».

Викличе зацікавлення навчальний посібник «Конституція Пилипа Орлика» де висвітлюється одна із сторінок політичної історії України, пов’язана з боротьбою гетьмана П.Орлика за створення власної держави. "Конституційний акт, прийнятий 5 квітня 1710 року" під керівництвом Пилипа ОРЛИКА, латинський оригінал якого зберігається у національному архіві Швеції.

У книзі " Пакти і Конституції" Української козацької держави ( до 300-річчя укладення), читачеві пропонуються відтворені тексти оригіналу староукраїнською мовою та відомих на сьогодні списків" Пактів і Конституцій законів і вольностей Війська Запорізького", укладених 1710 р. під Бендерами між обраним на гетьманську булаву Пилипом Орликом, з одного боку, та генеральною старшиною і козацтвом – з іншого; наведено їх переклади українською, англійською, німецькою, російською та французькою мовами.

До уваги відвідувачів - "Історія української Конституції" упорядники Анатолій Слюсаренко та Микола Томенко; науково-популярна серія "Нова Конституція України" представлена брошурами "Історія Конституції України", "Основи конституційного ладу України", "Міжнародні правові аспекти Конституції України".

Серед видань представлено: інформаційні довідники, "Рекомендації щодо законодавчого забезпечення конституційної реформи", видання серії "Законотворчість", монографії, "Коментарі...", довідники та багато ін.

То ж, запрошуємо в бібліотеку  переглянути книжкову виставку до Дня Конституції України!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55