Блоґ biblio

Соборність України: від ідеї до сьогодення

22 січня 2021 минає 102 роки з часу проголошення Акта про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Ця історична подія залишається однією з рушійних пунктів у процесі становлення вільної і цілісної України. Із нагоди відзначення річниці проголошення Акта про злуку УНР і ЗУНР у бібліотеці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії представлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

Охочих переглянути матеріали виставки запрошуємо до читального залу бібліотеки

14 грудня –День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Саме в цей день 34 роки тому було завершено будівництво саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком. В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй –Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.

Дарування книг у бібліотеку

Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарунки книг у бібліотеку – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті. Колектив бібліотеки ХГПА щиро вдячні за книги (350 примірників), отримані в дар  від Захарєва Володимира Анатолійовича – літератора, журналіста, археолога, краєзнавця, історика, людини з великим світоглядом.

«Не згасне біль душі людської»

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цьогоріч він припадає на 28 листопада.

В глибокій скорботі вшановуємо пам'ять жертв жахливих трагедій ХХ століття – голодоморів 1921, 1932-1933, 1946 років. З глибоким сумом згадуємо людей, життя яких забрав штучний голод, організований тоталітарним режимом.

До Дня пам’яті в бібліотеці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії оформлена книжкова виставка-скорбота «Не згасне біль душі людської». Документи та матеріали книжкової експозиції розкривають масштаби та наслідки катастрофи українського народу.

День гідності і свободи

21 листопада всі українці світу об’єднуються у єдиний нескорений дух мужності та патріотизму! 6 років тому ми зробили свій вибір, стали на захист демократичних цінностей та європейського розвитку нашої країни! Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність. Процес не завершено.  Коли ж завершиться – будуть і правильні рішення, і справжні лідери.

До уваги користувачів в читальній залі представлена розгорнута  книжкова виставка « День гідності і свободи»

Лунай, величне наше слово!

9 листопада 2020 року в День української писемності та мови в обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся літературний альянс «Лунай, величне наше слово!» в режимі Skype-зв`язку. У заході взяли участь Дитинник – директор бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Наталія Підгурська – бібліограф бібліотеки.

«Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи».

9 листопада ми відзначаємо День української писемності і мови. Це свято вшановує вся наша держава. Бо мова – життя духовного основа. Суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. У 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Указом Президента України (на той час – Леоніда Кучми) день 9 листопада встановлено День Української писемності й мови на честь українського літописця Нестора.

Працівниками бібліотеки ХГПА представлено розгорнуту книжкову виставку «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи» та огляд літератури  

Нові надходження до бібліотеки

Нові надходження до бібліотеки з обмінного фонду бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

Славимо своїх героїв

14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначається День захисника України. Святкувати на офіційному рівні почали з 2014 року відповідно до указу тодішнього президента Петра Порошенка. Свято запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії нею Криму.

 Цього дня, як відомо, святкується День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

14 жовтня Україна вшановує як сучасних оборонців, які відстоюють територіальну цілісність Батьківщини у війні з російським агресором, так і згадує героїв різних епох нашої історії.

Загалом цей день, коли необхідно згадати полеглих воїнів унаслідок російської агресії, а також подякувати всім тим громадянам, які присвятили життя захисту української держави.

До уваги користувачів в читальній залі представлена розгорнута  книжкова виставка «Почесна і благородна справа захищати державу, свій народ» 

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55