Гуманітарний факультет

 

 

 

 

Декан: Бучківська Галина Вікентіївна, доктор педагогічних наук, профессор, заслужений діяч мистецтв України.

 

 

 

 

Поштова скринька: kgpa@ukr.net

Офіційна сторінка Facebook - facebook.com

Сайт:http://kgpa.km.ua/

Телефон:  +38(067) 3845533

 

 

Рік заснування – 1991

Започаткований в 1991 році як музично-педагогічний відділ Хмельницького педагогічного училища, з 2000 року – музично-педагогічний факультет, в 2005 році реорганізований у факультет мистецтв, з 2020 року – у гуманітарний факультет.

 

Декани гуманітарного факультету:

2000-2007рр. В.Г.Розгон, викладач-методист циклової комісії музично-інструментальних дисциплін;

2007-2011 рр. О.І.Попик, кандидат педагогічних наук;

2011-2020 р. О.С.Поліщук, доктор філософських наук, професор;

З 1 вересня 2020 р. факультет очолює доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України Галина Вікентіївна Бучківська.

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад гуманітарного факультету налічує 108 осіб, з них: 4 доктори наук, професори; 42 кандидатів наук, 31 доцент; 3 заслужених діячів мистецтв України, 1 заслужена артистка України, 1 заслужений діяч культури України, 1 майстер спорту міжнародного класу, 3 майстри спорту; 60 викладачів-методистів; 13 старших викладачів.

Навчання здобувачів освіти забезпечує 8 кафедр під керівництвом кандидатів наук: суспільних дисциплін (Островий В.М.), туризму, теорії і методики фізичної культури та валеології (Гуцал Л.А.), образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та технологій (Греськова В.В.), культурології та зарубіжної літератури (Слоневська І.Б.), хореографії (Павлішена Л.В.), теорії та методики музичного мистецтва (Михаськова М.А.), вокалу та диригентсько-хорових дисциплін (Царук С.М.), інструментально-виконавських дисциплін (Ілініцька Н.С.).

Сьогодні гуманітарний факультет Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії здійснює підготовку за 8 спеціальностями:

  • 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво)
  • 014 Середня освіта (Історія)
  • 014 Середня освіта (Музичне мистецтво)
  • 024 Хореографія
  • 025 Музичне мистецтво
  • 034 Культурологія
  • 231 Соціальна робота
  • 242 Туризм

На факультеті проводяться науково-практичні конференції з актуальних питань мистецької педагогіки, олімпіади та конкурси студентських наукових робіт, персональні виставки художніх робіт кращих студентів, видаються монографії, навчальні та навчально-методичні посібники, фаховий збірник наукових праць «Актуальні питання мистецької педагогіки», з 2012 щорічно у березні місяці проходив Регіональний науково-практичний семінар «Концептуальні проблеми розвитку мистецької освіти», в рамках цього семінару відбуваються майстер-класи з класичного, народного, сучасного бального (спортивного) танців та сучасних напрямів хореографії, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Науково-педагогічний колектив працює над формуванням професійних компетентностей майбутньої педагогічної та мистецької еліти, патріотів, духовно, культурно, інтелектуально, творчо розвинених молодих особистостей. Активно розвивається співпраця із школою для дітей з особливими потребами «Школа життя», постійним є проведення благодійних виступів.

Студенти та професорсько-викладацький склад факультету беруть активну участь та займають призові місця на міжнародних, всеукраїнських, регіональних фестивалях та конкурсах, серед яких: міжнародний конкурс-фестиваль хореографічного мистецтва «STANISLAVAV DANCE», Всеукраїнський чемпіонат з хореографічного мистецтва (м.Київ), Всеукраїнський конкур-фестиваль «Українська естафета творчості», Всеукраїнський огляд-конкурс «Нові імена України», Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності, Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв «Star-Dream» та ін.

Гордістю факультету є його колективи:

  • Народний колектив пісні і танцю «Співоче джерело» (керівники І.І.Цмур, О.Я.Дорофєєв, О.П.Попик),
  • Народна хорова академічна капела імені В.Толстих (керівник Р.С.Гуцал),
  • жіночий хор факультету (Керівник Л.Т.Іванішина),
  • фольклорний колектив «Троїсті музики» (керівник Г.В.Яківчук),
  • вокальне тріо викладачів «Камертон»,
  • вокальний дует викладачів Віри та Юрія Найд,
  • хореографічний колектив «Dahce Soul» (керівник С.М.Сандульський),
  • ансамбль танцю «Василечки» (керівник О.П.Попик).

За роки роботи факультету випущено більше 1000 висококваліфікованих фахівців. Факультет росте та активно розвивається!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55