Blogs

Мова – зброя та безцінний скарб

 

 

«ПОКИ ЖИВЕ МОВА, ЖИТИМЕ Й НАРОД ЯК НАЦІОНАЛЬНІСТЬ…»
Іван Огієнко (митрополит Іларіон)

Бібліотека спільно з виховним відділом Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії провели літературно-мистецький захід до Міжнародного дня рідної мови (21 лютого). 

З вітальним словом виступила ШОРОБУРА Інна Михайлівна, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Інна Михайлівна наголосила на тому, що Українська мова є основою нашої національної ідентичності, символом нашої свободи та величі та подякувала всім, хто бореться за нашу волю та незалежність на передовій.

Національна символіка України

Бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії вітає всіх українців з Днем державного герба України! 
19 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову, якою тризуб князя Володимира Великого став головною геральдичною фігурою українського герба. Тризуб є дуже давнім символом, оскільки схожий на нього знак зустрічався ще за часів Трипілля, близько V-III тис. до н.е.
Чіткі зображення оригінального тризуба можна помітити на предметах побуту, зброї та грошах, які дійшли до нас з X століття. Це був особистий знак Володимира Великого. Тризуб не тільки карбувався на монетах разом з портретами князя, а й був на печатках договорів, які Київська Русь укладала з іншими країнами.

Надходження до бібліотеки:

 

1. Війна за Україну; правда про Голодомор-геноцид українців: журналістське розслідування: бойова газета героїчної нації: Україна молода. листоп. 2024. Київ: Ліра-К, 2024. 352 с.: іл.

2. Диктатори ХХ-ХХІ століть: тоталітарні режими та наслідки для суспільства: за матеріалами міжнар. наук. конфер. (Київ. 11 листоп.2022 р.): до 90-х роковин пам'яті жертв Голодомору - геноциду українців. Київ-Харків: Право, 2023. 488 с.

3. ОУН на Донеччині: зб. документів та матеріалів. ТІ / упоряд. Добровольський О.Б. Донецьк: Спадщина, 2013. 358 с.

4. Від УНР до ОУН: український рух на Донеччині 1917-1959 років. Т.ІІ / упоряд. О.Б.Добровольський. Львів: Левада, 2020. 392 с.

Міжнародний день дарування книг

 

До Міжнародного дня дарування книг бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії отримала цінні та цікаві подарунки, варті вашої уваги. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов.

Щиро дякуємо за подарунки Інні Шоробурі, Олені Біницькій, Юрію Найді, Пасічнику Анатолію, Валентині Тафінцевій, Ларисі Сичко, Людмилі Дитинник.

Нагадуємо, що акція "Подаруй книгу бібліотеці" безстрокова. 

Ми завжди раді бачити вас у нашій бібліотеці та допоможемо підібрати саме те, що вам потрібно ????????

 

 

Літературно-мистецька зустріч подолян

Студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії (групи ПП-21б, До-21б, ДО-31б, Філ-42у, Мпвш-71) та працівники бібліотеки ХГПА долучилися до мистецтва у ХОУНБ. 

Міжнародний день безпечного Інтернету

Хто володіє інформацією, той володіє світом»
Уїнстон Черчілль
 
В інформаційному суспільстві інформація стає потужним засобом впливу та зброєю. Доступ до всесвітньої мережі Інтернет в наш час мають практично усі, але, на жаль, не всі розуміють його можливості та загрози. 
Бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії надає можливість розширити свої знання про безпеку у сучасному світі та представляє вашій увазі тематичну виставку до Міжнародного дня безпечного Інтернету.
 

Книжкова тематична полиця «Допитуйте мене українською»

 

«До збруї! До збруї стрільці!

Товаришів рідних згадайте,

Що мріють про волю в холодній землі.

Всі сили до бою з’єднайте!»

Вільгельм Габсбург

10 лютого 2025 р. - 130 років із дня народження Василя Вишиваного (справжні ім’я та прізвище - Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінґен) (1895-1948), українського військового та політичного діяча, полковника Легіону Українських Січових Стрільців та Армії УНР, дипломата, поета, репресованого СРСР австрійського ерцгерцога, борця за незалежність України у XX столітті.

Вільгельм Габсбург-Лотрінґен був представником однієї з монарших династій Європи, яка на початку ХХ століття стояла на чолі Австро-Угорщини. Його батько і старший брат претендували на польський монарший престол у разі розпаду імперії. Натомість Вільгельм ще раніше зробив вибір на користь українців і українства.

 

БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

 
29 січня 1918 року українські студенти стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
Бій українських воїнів проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.
  Минуло понад сто років, а ми і знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.
  Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. В нашій історії герої Крут посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.
До уваги бажаючих  розгорнута книжкова виставка «Юні оборонці України». Підбір літератури допоможе переглянути сторінки тих подій, запрошуємо до читального залу бібліотеки! 
 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55