Кафедра вокалу та диригентсько-хорових дисциплін


Кафедра вокалу та диригентсько-хорових дисциплін

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 025 МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО


Переглянути Наказ про призначення експертизи ОПП Музичне мистецтво

Переглянути Освітньо-професійна програма

Переглянути Рецензії-відгуки

Переглянути Угоди 

Переглянути Робочі програми 

Переглянути Силабуси вибіркових дисциплін

Переглянути Наукова робота

Переглянути Опитування

Переглянути Підсумкова атестація 

Переглянути Вступний екзамен (програма творчого конкурсу 025 Музичне мистецтво)  

Переглянути Графіки консультацій

Переглянути Гостьові лекції, майстер класи 

Переглянути Бібліотека 

Переглянути Бази практик

Переглянути Facebook сторінка 


СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА
(МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО)
 
Переглянути 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) – фаховий молодший бакалавр
 
Переглянути 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) – бакалавр
 
Переглянути 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) – магістр
 
Переглянути Facebook сторінка 
 

Історія кафедри

На початку своєї історії кафедра вокалу та диригентсько-хорових дисциплін існувала як дві окремі циклові комісії диригентсько-хорових дисциплін (завідувач Ковтонюк Л. Д.) і вокалу (завідувач Чалий Є. П.), що були створені на музично-педагогічному відділі Хмельницького педагогічного училища у 1992 році.

Викладацький склад комісії налічував 14 викладачів. Викладачі диригування: Толстих В.Ф., Іванішина Л.Т., Баюн В.Ф., Дубковецький І.В., Чалий Є.П., Ковтонюк Л.Д., Сердюков О.М., Дичок А.Т., Беляєва Н.Б.; викладачі постановки голосу: Гут Л.С., Дубецька Л.С., Яківчук Г.В., Талашок Р.Т., Добровольська Т.С., Чалий Є.П.

Уже з 1997 року в закладі функціонувала одна предметно-циклова комісія диригентсько-хорових дисциплін та вокалу, яку очолювала викладач-методист, магістр управління навчальним закладом Ковтонюк Л. Д. У 2019 році відбулась реорганізація циклової комісії у кафедру вокалу та диригентсько-хорових дисциплін, яку очолила кандидат мистецтвознавства, доцент Царук С. М..

За роки свого існування кафедра зростає і кількісно, і якісно, поповнюється досвідченими фахівцями. Станом на 2020 рік на кафедрі працює: 2 кандидати мистецтвознавства, доцента, 1 Заслужений діяч мистецтв України, доцент, 1 Заслужена артистка естрадного мистецтва України, 3 кандидати педагогічних наук, 1 Відмінник освіти, старший викладач, 7 старших викладачів, 1 викладач за сумісництвом.

Кафедра вокалу та диригентсько-хорових дисциплін забезпечує професійну підготовку майбутніх фахівців наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: «молодший спеціаліст», «бакалавр», «магістр». Випускники отримують кваліфікацію музичного керівника закладу дошкільної освіти, вчителя музичного мистецтва загальноосвітньої школи ‒ спеціальність «014 Середня освіта» (Музичне мистецтво); бакалавра музичного мистецтва, викладача вокалу, артиста-вокаліста, керівника вокального ансамблю ‒ спеціальність «025 Музичне мистецтво».

Значна увага викладачів кафедри  приділяється науково-методичній роботі. За роки існування кафедри викладачами надруковано цілій ряд наукових статей, видано методичні та репертуарно-методичні посібники. Започатковано видання науково-методичного посібника «Питання професійної компетентності майбутнього вчителя музики». Відбувається постійна робота по розробці методичного та інформаційного забезпечення навчальних дисциплін.

Студенти мають можливість вдосконалювати свої виконавські можливості як сольно, так і в творчих колективах. На кафедрі, окрім тематичних концертів та лекторіїв, традиційно навесні проводиться Тиждень вокально-хорової музики, який користується популярністю серед студентів, адже свою майстерність демонструють солісти, малі форми, курсові хори та зведені хорові колективи кафедри.  

Чудовою лабораторією підготовки молодих фахівців вокально-хорової справи є  Жіночий хор факультету мистецтв, яким до 1999 р. керував Євген Чалий, а сьогодні керує  Відмінник освіти України, старший викладач кафедри Людмила Іванішина. Хоровий колектив бере активну участь у культурному житті міста та області, популяризує хорове мистецтво України. За участь у Всеукраїнському конкурсі хорової музики імені М.Д. Леонтовича (2019 р.) колектив нагороджений грамотою. В репертуарі колективу українські народні пісні, твори зарубіжних та сучасних українських композиторів.

Впродовж багатьох років окрасою кафедри (циклової комісії), факультету був Театр музики і пісні «Розмай», засновниками і хормейстерами якого були: Народний артист України Валерій Ярецький, та Народний артист України Микола Балема, пізніше колектив очолював Василь Розгон.

Народний ансамбль пісні і танцю факультету мистецтв «Співуче джерело» створений у вересні 2013 року. Основними персоналіями колективу є: художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур; керівник оркестру, заслужений артист України Олександр Дорофєєв; балетмейстер-постановник, лауреат всеукраїнських конкурсів та фестивалів Олег Попик. Артисти ансамблю пісні і танцю «Співуче джерело» – це студенти II-VII курсів факультету мистецтв, музично-педагогічного відділення та магістратури.

Ансамбль пісні і танцю «Співуче джерело» неодноразово брав участь у фестивалях та конкурсах, а саме: І обласний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва імені В. Ярецького (2015), І хорова асамблея в Кам’янці-Подільському, І Всеукраїнський конкурс таланту «Єднаймося» (2016 р.).

Також, за свій короткий період існування колектив  неодноразово брав участь у різноманітних заходах, зокрема: у Всеукраїнській конференції «Джерельна та історіографічна основа сучасних історико-педагогічних досліджень»; «Студентство – нація гідних!»; у Концерті-лекції з нагоди 330- річчя з Дня народження композиторів Й.С. Баха та Г.Ф. Генделя; День відкритих дверей в ХГПА; в закритті сесії обласної ради.       

На рахунку колективу налічується чотири сольних концерти:

Сольних концерт ансамблю пісні і танцю « Співуче джерело» (2014);

«Моя земля - моя любов», присвячений Дню Гідності та Свободи (2014);  

«З Україною в серці» (2015);

Сольний концерт ансамблю пісні і танцю « Співуче джерело» (2016).

Репертуар ансамблю пісні і танцю «Співуче джерело» налічує понад 30 творів,  кращих зразків української пісні, та західноєвропейської музики, різної за своїм характером та змістом.

Народна академічна хорова капела імені Віктора Толстих починала свій творчий шлях 1993 року як студентський хор музично-педагогічного відділу Хмельницького педагогічного училища. Засновником і художнім керівником став   Віктор Толстих, з 2008 року художнім керівником та диригентом хору є кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри вокалу та диригентсько-хорових дисциплін Росіна Гуцал. Концертмейстером хору  протягом 22 років була Ірина Каленик, а з 2015 року – Наталя Журавльова. За творчі успіхи з 1997 року колективу присвоєно почесне звання «Народний колектив профспілок України».

Хорова капела є лауреатом Всеукраїнського фестивалю самодіяльних художніх колективів профспілок (1999, 2001 рр.), лауреатом Всеукраїнського фестивалю аматорського мистецтва (2005, 2007 рр.), лауреатом Всеукраїнського фестивалю хорової музики «Співоча асамблея» (2009, 2011 і 2013 рр.) та лауреатом ХІІІ Всеукраїнського хорового фестивалю «Жайвір скликає друзів» (2018 р. м. Львів).

Цінними досягненнями колективу є конкурсні перемоги: 2015 – І місце на ХVI Всеукраїнському юнацькому фестивалі-конкурсі мистецтв «Сурми звитяги» (м. Львів); 2016 – Гран-прі на ІІІ Міжнародному фестивалі мистецтв «Весняні голоси» (м. Хмельницький); 2016 – ІІІ місце на ІІ Всеукраїнському вокально-хоровому конкурсі ім. В.Ярецького «Подільська ліра» (м. Хмельницький); 2018 – ІІ місце на VIІІ Міжнародному міжконфесійному фестивалі-конкурсі духовної пісні «Я там, де є благословення» (м. Тернопіль); 2018 – ІІІ місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі української народної пісні «Соловейко» (м. Тернопіль); 2019 – І місце на 25-му Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та молодіжної пісенної творчості «Кришталевий жайвір» (м. Тернопіль); 2020 – І місце на Першому Міжнародному вокально-хоровому конкурсі «Vocal-Art» (Україна-Словацька республіка) та 2021 – І місце на Першому Міжнародному конкурсі-фестивалі «Творча мозаїка» (м.Київ)

Народна академічна капела студентів бере участь у різноманітних заходах гуманітарно-педагогічної академії і представляє заклад на концертних майданчиках міста. За час свого існування колектив досяг значних результатів в роботі і став гордістю академії. Високий професійний рівень хору сприяє патріотичному вихованню студентів, підтримує їх високі моральні якості та прививає любов до української та західноєвропейської хорової культури, адже засоби музичного мистецтва є важливим інструментом в системі виховання студентів.


Кадровий склад кафедри:


Експериментальна візитівка хорового колективу

кафедри вокалу і диригентсько-хорових дисциплін ХГПА

Творчий відео-проект «Віртуальний студентський хор»

Керівник – Лілія Качуринець,

Концертмейстер – Люція Циганюк

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55