Над світом українська вишивка цвіте

Мамина пiсня, отчий дiм, дiдусева казка, бабусина вишиванка,  добре слово сусідів,   незамулена криниця, з якої пили воду чумаки — це наша родовiдна пам’ять, нашi символи, традиції і звичаї, наша iсторiя.

7 травня 2015 р. студентська рада гуртожитку під керівництвом вихователя гуртожитку Гуцол Людмили Миколаївни провела виховний захід «Над світом українська вишивка цвіте». 

Напевне, нема в Україні дому, де б не було вишиваного рушника, серветки чи сорочки. Ці дорогі серцю речі передаються дітям, онукам, правнукам із покоління в покоління і свято зберігаються. Існувало повір'я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добро, на хороше життя, то вона буде надійно оберігати людину.  

Гості концерту  поринули  у світ дитинства, а виконавці зуміли передати всю теплоту вишиванки та чарівність української пісні. Пригадали  білі стiни рідної хати, матусину посмішку та  колискову. Слухачі ознайомились з такими композиціями як: «А сорочка мамина біла, біла», «Два кольори, мої два кольори», «Мам,ти мене вибач, що я став дорослим…» і ще багатьма піснями, що вчили нас бабусі та співали наші батьки.

Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю. Сьогодні навіть голлівудські зірки хочуть відчути себе частинкою України. Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і, звичайно, справжні українські вишиванки! Студенти продемонстрували свої вишиванки у показі мод «Український колорит».

      

Хай у наших оселях квітне калина, оживають птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі – українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55