Літня педагогічна практика – важливий етап у системі фахової підготовки майбутніх учителів

25 вересня 2015 року в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулась звітна студентська науково-практична конференція «Літня педагогічна практика – важливий етап у системі фахової підготовки майбутніх учителів» за підсумками літньої педагогічної практики.

На заході були присутні декан факультету початкової освіти та філології Ящук І.П., завідувач виробничої практики Казакова Н.В., працівники відділу педагогічної практики Угненко А.О., Цегельник Т.М., організатори конференції Чернюк С.В., Дудчак Г.І., керівники літньої педагогічної практики Гуцол Л.М., Сівак Н.А. і студенти груп ПО-41-45, 41-Ф.а, 42-Ф.у., ОМ-41, ХМ-41 та ММ-41, які проходили літню педагогічну практику на базі літніх оздоровчих таборів різного типу м. Хмельницького та Хмельницької області. Ведуча заходу – студентка групи ПО-44 факультету початкової освіти та філології Супрун Емілія.

З вітальним словом виступила завідувач виробничої практики Казакова Наталія Вікторівна. Вона підкреслила, що традиційно на початку нового навчального року в академії підводяться підсумки літньої педагогічної практики. Адже влітку 2015 році цей вид практики проходило 201 студент факультету початкової освіти і філології та факультету в різних типах дитячих оздоровчих закладів Вінницької, Житомирської, Київської та Хмельницька областей:  дитячих оздоровчих таборах («Чайка», «Надія», «Подільські джерела», «Світанок», «Джерельце»; пришкільних таборах за місцем проживання по всій Хмельницькій області; Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва, Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, мовній студії А+ (м. Хмельницький), центрі стратегічних ініціатив (м. Хмельницький), наметовому  таборі «Мандрівник» Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Наталія Вікторівна відмітила, що керівництво літніх оздоровчих закладів у свої відгуках про роботу студентів під час практики відзначило їхню високу готовність до вирішення безпосередніх фахових завдань, ґрунтовні теоретичні знання і належні фахові навички, сумлінне ставлення до виконання професійних обов’язків, активність і цілеспрямованість у проведенні виховної роботи з дітьми. Так, дирекція  Хмельницької спеціалізованої школи І ст. № 30 надіслала листа-подяку студентам групи ФІЛ-41а зі спеціальності «Філологія. Англійська мова та література» Ремішевському Антону, Самолюк Валентині, Карасевич Наталіїї, Гулевській Ользі, Власовій Анні  за відповідальне ставлення до роботи у пришкільному мовному таборі «Барвінок», застосування сучасних форм і методів співпраці з дітьми, за вміння застосовувати здобуті знання з англійської мови на практиці, за співпрацю з учнівським та педагогічним колективом.

Були висловлені слова подяки студентам, які гідно представили рідний виш під час роботи в дитячих оздоровчих таборах та отримали грамоти і подяки, це:

ПО-41: Ткачук Катерина, Крищук Людмила, Протас Наталія, Горпинич Тетяна;

ПО-42: Катрук Ольга;

ПО-43: Королюк Маргарита, Ткачук Яна, Дубінська Катерина, Беч Анастасія;

ПО-44: Войтова Тетяна, Гурна Юліана, Кметь Людмила, Мисюра Ольга, Ништа Анастасія, Приступа Богдана, Супрун Емілія;

ПО-45: Кіс Інна;

ФІЛ-42 у: Максимчук Ніна;

ХМ-41 Яцюк Вікторія.

Казакова Н.В. також подякувала Машкіній Людмилі Андріївні, Яшук Інні Петрівні, Поліщуку Олександру Сергійовичу за постійну підтримку і допомогу в організації практики студентів та  усім керівникам практики, котрі готували студентів – Анні Олександрівні Угненко, Наталії Антонівні Сівак, Наталії Олександрівні Галасюк, Світлані Володимирівні Чернюк, Ользі Романівні Поляновській, Альоні Павлівні Маримонській, Марині Вікторівні Яровій.

Було названо студентів, у яких найкраще оформлена звітна документація:

ПО-41: Крищук Людмила, Трачук Катерина

ПО-42: Харкавлюк Антоніна, Микитюк Дарія

ПО-43: Зюбрій Олена, Ткачук Яна, Білан Інна, Королюк Маргарита, Дубінська Катеррина, Черчик Інна, Грабовська Іванна

ПО-44: Мисюра Ольга, Мартинюк Галина

ПО-45: Кіс Інна

ММ-41: Горішна Олена,  Лукій Настя, Білокриницька Катя

ФІЛ-42 у: Рудик Анастасія

ХМ-41: Корельчук Анастасія, Сілецька Ольга, Панчоха Яна

ОМ-41: Арутюнян Маріам, Комісарчук Олена

У виконанні студентів групи ПО-44, Жорницької Ольги та Ништи Анастасії, прозвучала пісня «Вожатський вальс».

У ході конференції прозвучали виступи таких студентів:

1. Калачак Альона  (ПО-42) «Організація виховної роботи у пришкільному таборі «Веселка».

2. Петрук Сніжана (ПО-42) «Організація і проведення екскурсій у літньому оздоровчому таборі «Здоров’я» (с. Рудня-Новенька Шепетівського р-ну Хмельницької обл.).

3. Куца Анастасія (ПО-43) «Особливості виховної роботи з молодшими школярами у пришкільному таборі «Надія» (с. Доброгорща  Хмельницького р-ну Хмельницької обл.).

4. Комісарук Олена (ОМ-41) «Організація ігрової діяльності молодших школярів з метою патріотичного виховання у літньому пришкільному таборі».

5. Юнчик Дарія (Філ-41а) «Літній відпочинок і дозвілля дітей як напрям роботи громадської організації «Центр стратегічних ініціатив»

6. Кондратюк Поліна (Філ-41а) «Вивчення іноземної мови у літньому таборі Мовної студії А + м. Хмельницького»

7. Падун Ірина, Падун Альона (Філ-42у) «Зміст, форми і методи виховної роботи зі школярами у літньому пришкільному таборі».

Слова подяки студентам та керівникам практики висловила Ящук Інна Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55