Діяльність товариства „Просвіта” на Поділлі в контексті розвитку освіти та культури

 

20 травня 2011року у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася ІІ науково-теоретична конференція „Діяльність товариства „Просвіта” на Поділлі в контексті розвитку освіти та культури”, участь у якій взяли голова Хмельницького міського товариства української мови імені Тараса Шевченка „Просвіта” Зоя Олександрівна Діденко та науково-педагогічні працівники і студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

З вітальним словом виступили: Шоробура І.М., доктор педагогічних наук, професор, ректор ХГПА; Галус О.М., доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи ХГПА; Діденко З.О., голова Хмельницького міського товариства української мови імені Тараса Шевченка „Просвіта”.

У вітальному слові І.М.Шоробура зазначила на важливості питань, які підніматимуться у процесі доповідей на конференції, а також вручила науково-педагогічним працівникам академії грамоти управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації „За наполегливість у науковій діяльності” (з нагоди святкування Дня науки).

На пленарному засіданні було заслухано такі доповіді:Крищук Б. „Костянтин Григорович Солуха – визначний голова подільського товариства „Просвіта” (до 150-річчя з дня народження)”; Лисак Н. „З історії діяльності осередків товариства „Просвіта” в Україні”; Тоненчук І. „До проблеми створення та діяльності осередків товариства „Просвіта” на Поділлі”; Грона І. „Форми культурно-освітньої діяльності просвітян Поділля на початку ХХ століття”; Черешня К. „Культурно-освітня діяльність Хмельницького міського товариства української мови імені Тараса Шевченка „Просвіта””; Валівоць І. „Роль товариства „Просвіта” у формуванні інформаційної культури сучасного школяра”; Гурняк К. „Мережа вищих навчальних закладів Хмельниччини: здобутки та перспективи”.

За матеріалами конференції готується до друку збірник статей.

 

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55