КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН. Проблеми міжвоєнної історії України

15 червня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІ – IV курсів спеціальності 014  Середня освіта (Історія), взяли участь в другому онлайн-засіданні на платформі Zoom Семінару з міжвоєнної історії України, відділу історії України 20-30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України

З доповіддю «Російська революція як релігійна криза: століття до та століття після 1917 року».

виступила старший науковий співробітник відділу, кандидат історичних наук Тетяна Євсєєва. Семінар продовжив актуальний формат наукового спілкування, де апробуються новітні методологічні підходи, висуваються несподівані гіпотези і пропонуються авторські теорії.

Революція 1917 року, серед іншого, постала ще й наслідком загальноєвропейської культурної кризи та пошуків найпочеснішого місця православної російської імперії у священній історії християнства, конкуренції на теренах багатонаціональної імперії богословських концепцій розвитку націй. Російським літераторам і публіцистам довелося конкурувати на рівні богослів’я одночасно з інтернаціональним соціалізмом, а також із поляками, українцями та євреями як суб’єктами націєтворчих процесів. Саме такому контексті запропонувала розглянути комуністичне будівництво в СРСР доповідач. Обговорення охопило такі питання: Чи могла Україна у XX ст. уникнути перетворення на «криваві землі», а українці – блукання кривавими стежками російського апокаліпсиса? Чи була альтернатива Червоній смуті? Та ін. В цілому, семінар був неймовірно пізнавальним та корисним для студентства.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55