КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

28 серпня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІ – IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти взяли участь в (онлайн-засіданні на платформі Zoom) в роботі Історичного вебінару / Historical webinar, рубрика «Модерна доба. ІІ Річ Посполита». З лекцією виступив фахівець з історії польсько-українських взаємин у першій половині ХХ ст., к.і.н., доцент кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету (ВНУ) ім. Лесі Українки Олег Разиграєв.

Тема лекції:

««ІДЕЙНІ» ТА «КРИМІНАЛЬНІ». ПОВСЯКДЕННЯ В’ЯЗНІВ У ТЮРМАХ МІЖВОЄННОЇ ВОЛИНІ ТА ГАЛИЧИНИ: 1918 – 1939 рр.»

В сучасних умовах розвитку історичної науки історія повсякдення набуває особливої ваги, оскільки творцями епохи стають як визначні особистості, так і пересічні громадяни зі своїми особливостями, цілями, устремліннями та потребами. На теренах міжвоєнної Волині та Галичини розміщувалися тюрми різних типів та класів, які мали здебільшого карно-слідчий характер. До найбільших пенітенціарних установ належали в’язниці в Дрогобичі, Львові та Луцьку. В тюрмах перебували різні категорії ув’язнених, повсякдення яких – від потрапляння за грати до звільнення з тюремних мурів – мало регламентований характер. В’язні творили власні замкнені спільноти – «комуни» («общини»). Такі утворення мали чітку ієрархію та правила поведінки. Про ці та інші елементи повсякденного життя «кримінальних» та «політичних» в’язнівдізналися присутні студенти на лекції. Студенти-історики мали можливість зануритися не тільки у перебіг окреслених історичних подій, а й порівняти європейську систему покарань, яка на відміну від совєтської (каральної), була спрямована на ресоціалізацію та реінтеграцію особи. Наріжним тут все ж таки виступає дотримання прав людини.

По завершенню лекції ставилися численні запитання лектору, особливо присутніми науковцями. Відбулася жвава дискусія, яка значно розширила знання майбутніх вчителів історії.

Організатор семінару і модератор заходу к.і.н. Владислав Яценко,

«Kharkiv Historico-Philological Society»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55