КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

07 вересня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету IV курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти, майбутні вчителі історії, стали учасниками онлайн історичного вебінару, організованим Українським освітянським видавничим центром «Оріон», Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», на тему: «П’ЯТИЙ КЛАС І НУШ – У НАС: ЯК ВИКЛАДАТИ ІСТОРІЮ ЗА НОВИМИ ПРОГРАМАМИ І ПІДРУЧНИКАМИ, І ЯКИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ВЧИТЕЛІ?»

В центрі уваги як завжди стояли нагальні питання.

Зокрема:

Нові підручники історії за умов історичних випробувань України.

«Вступ до історії України та громадянської освіти для 5 кл. / І. Я. Щупак, О. В. Бурлака, І. О. Піскарьова. – Київ : УОВЦ «Оріон», 2022».

Атлас історії України – просто і наочно.

Від модельної програми – до уроку: Робочий зошит і Збірка завдань – для цікавої роботи з гарним настроєм.

Модератором історичного вебінару виступив:

Ігор Щупак – к.і.н., директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Заслужений працівник освіти України.

Спікери:

Ірина Красуцька – головна редакторка УОВЦ «Оріон», членкиня національної спілки журналістів України, лауреатка міжнародної премії «Тріумф».

Олена Бурлака – учитель історії, заступник директора з НВР Городищенського економічного ліцею, Городищенської міської Ради, Черкаської області, Заслужений учитель України.

Ірина Піскарьова – керівник освітніх програм Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».

Ірина Руденко: заступниця головного редактора УОВЦ «Оріон», лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, експерт ООН з географічних назв.

В процесі роботи зазначено про актуальність історії як навчальної дисципліни і науки; про необхідність змінювати та розширювати навчальний матеріал у відповідності із новими відкриттями в царині історичної науки. Презентовано новаторські методичні підходи щодо роботи з новими підручниками. Охарактеризовано новий навчально-методичний комплект. Учасники поділилися досвідом, (особливо цінним для майбутніх вчителів історії) – як ефективно провести урок історії України в умовах широкомасштабної агресії московії (рф) проти України і українців? Одночасно розглянуто багато інших цікавих питань пов’язаних з професійною діяльністю вчителів історії.

В цілому, захід не тільки дав нові знання, але й розвинув низку професійних компетентностей вчителя історії в сучасних умовах. Щиро дякуємо організаторам!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55