КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

18 вересня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету І, ІІІ-IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти взяли участь в (онлайн-засіданні на платформі Zoom) в роботі Історичного вебінару / Historical webinar, рубрика «Археологія. Nomades».

З лекцією виступив поважний скіфолог і сарматолог Олександр Володимирович Симоненко професор, д.і.н., провідний науковий співробітник Інституту Археології НАН України

Тема лекції:

«СКАРБИ САРМАТСЬКИХ ЦАРІВ»

Протягом майже 500 років (з ІІ ст. до н.е. до середини IV ст. н.е.) на території України кочували сармати – войовничі скотарі, вправні вершники, хоробрі та невблаганні воїни, які то ворогували з Римською імперією, то служили в її війську. Нечисленні могили сарматських ватажків, яких античні автори називають «царями», знайдені археологами у високих курганах на півдні України. Серед поховальних дарунків – золоті і срібні шедеври давніх ювелірів, дорогий римський посуд з бронзи та скла, вишукано прикрашена зброя та кінське спорядження. Коштовні знахідки розповідають про своїх власників.

Лекція прочитана на високому навчально-методичному рівні. Лектору вдалося утримувати постійну увагу слухачів протягом визначеного часу. Яскравий ілюстративний матеріал вдало доповнювався деталізацією представленої матеріальної культури, особливо ювелірного мистецтва. Одночасно торкнулися давньої історії світу в яку органічно вписана давня історія України. По завершенню заходу Олександр Володимирович відповів на численні запитання які стосувалися історіографії Страбона, Геродота, археології, антропології, історичної географії, що є необхідною складовою підготовки майбутнього учителя історії в сучасних умовах.

Дякуємо організаторам. Слава Україні!

Організатор семінару і модератор заходу к.і.н. Владислав Яценко,

«Kharkiv Historico-Philological Society»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55