КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

01 жовтня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету І; IV курсів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти взяли участь в (онлайн-засіданні на платформі Zoom) в роботі Історичного вебінару / Historical webinar, рубрика: «Модерна доба. На службі Кліо. Персоналії. Ідеологія».

З «Презентацією книги УКРАЇНА ВЯЧЕСЛАВА ЛИПИНСЬКОГО» виступила фахівець історії початку ХХ ст. і Української революції (1917-1921 рр.), к.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України: Тетяна Сергіївна Осташко.

Розповідь присвячена презентації книги про життя і діяльність В’ячеслава Казимировича Липинського – визначного українського громадсько-політичного діяча, історика, політолога початку ХХ ст. Як ідеолог українського консерватизму, він заклав новий напрям української суспільно-політичної думки. Народжені у передреволюційну добу ідеї В. Липинського були розвинуті ним у струнку теоретичну концепцію майбутнього розвитку української держави після поразки Українських національно-визвольних змагань у (1917-1921 рр.). Завдяки творчості вченого відбулася справжня революція народницького світосприйняття, яка позбавила його монопольних позицій у формуванні ідейних орієнтирів українського громадянства. Історичні праці діяча започаткували формування державницької школи в українській історіографії та суспільній думці. Над книгою авторка працювала три десятиліття, що надає особливої цінності дослідженню. Як завжди, була можливість задати низку запитань які стосувалися як біографії В. К. Липинського, так і його суспільно-політичній діяльності.

Організатор семінару і модератор заходу к.і.н. Владислав Яценко,

«Kharkiv Historico-Philological Society»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55