Організаційно-педагогічні та медичні засади профілактики інфекційних захворювань серед дітей та молоді

21 лютого 2013 року у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася міжвузівська науково-практична конференція на тему „Організаційно-педагогічні та медичні засади профілактики інфекційних захворювань серед дітей та молоді”.

Як відомо, модернізація освітньої системи, що відбувається в нашій державі, має на меті створення умов для особистісного розвитку та самореалізації кожного громадянина України. Одним із шляхів досягнення цієї мети є навчання відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я людей, що нас оточують як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей. А тому для розв’язання проблеми збереження здоров’я підростаючого покоління є очевидна потреба в об’єднанні зусиль педагогічних, медичних працівників, громадських активістів, державних службовців на різних рівнях.

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії проводиться ціленаправлена комплексна робота з профілактики інфекційних захворювань. Майбутнім учителям надається різногалузевий об’єм знань, який вони будуть застосовувати при роботі з дітьми, навчаючи їх володіти елементарними навичками життєдіяльності.

Під керівництвом викладача кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Кравчука Костянтина Григоровича в приміщенні академії було організовано студентську виставку плакату в контексті профілактики туберкульозу серед студентської молоді, яку не оминули увагою усі учасники та гості конференції.

Основні напрями роботи конференції передбачали:

  1. Роль навчальних закладів освіти у профілактиці інфекційних захворювань.
  2. Психолого-педагогічні аспекти профілактики інфекційних захворювань серед молоді.
  3. Медико-біологічні аспекти інфекційних захворювань.
  4. Сучасні методи діагностики інфекційних захворювань.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися:

Шоробура Інна Михайлівна, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних і соціальних наук (м.Москва) та Академії наук вищої школи України.

Гаврішко Вадим Дмитрович, перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, заслужений лікар України;

Пипа Лариса Володимирівна, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти лікарів Вінницького медичного університету, доктор педагогічних наук, професор.


Під час пленарного засідання було заслухано доповідь Антонецького Кирила Борисовича, лікаря-дерматовенеролога, завідувача диспансерного відділення Хмельницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру, який доповів про сучасний стан репродуктивного здоров’я як фундаментальної основи здоров’я нації.

Дворнік Жанна Леонідівна, яка працює лікарем-інфекціоністом Хмельницької міської інфекційної лікарні, виступила з інформацією про особливості профілактики інфекційних захворювань серед молоді.

Про формування здорового способу життя у студентської молоді, зокрема у студентства Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доповіла Слюзко Валентина Іванівнапроректор з гуманітарної освіти, виховання та міжнародних зв’язків Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат педагогічних наук, доцент.

Про зв’язок біоетики і здоров’я людини у своєму виступі повідомив Слюзко Анатолій Михайловичдоцент кафедри трудового навчання та художнього конструювання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат сільськогосподарських наук.

Випускниця заочного відділення ХГПА Кондратюк Наталія Михайлівна, вчитель основ здоров’я Губчанського навчально-виховного комплексу, розповіла про педагогічну роботу над проблемою „Фактори ризику індивідуального розвитку підлітка” у своєму регіоні.

На завершення пленарного засідання конференції, Совва Борис Олександрович, що є студентом ІІІ курсу Хмельницького базового медичного коледжу, окреслив інформаційно-просвітницькі проекти з профілактики інфекційних захворювань в системі роботи його навчального закладу.

За результатами роботи конференції буде опубліковано збірник матеріалів.

Відеосюжет про конференцію:

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55