Життя – це краса, дивуйся їй!

Лабораторія гуманної педагогіки ХГПА провела чергове засідання із циклу заходів, темами яких стали рядки із Заповіту Матері Терези. Поштовхом до роздумів цього разу стали слова “Життя – це краса, дивуйся їй!” Оскільки до краси можна доторкнутися лише серцем (за висловом словацького поета та мислителя П.-О. Гвездослава), то ця зустріч набула форми діалогу сердець.

Для початку було проведено інтерактив, в якому пропонували учасникам закінчити рядки “Для мене красиве за смислом чи звучанням слово…; красива людина – це …; красива музика – це…; красива книга – це…” тощо, згодом обговорили свої записи.

 

Ведуча заходу Валентина Філінюк розповіла про тлумачення та особливості слів “краса” і “диво”, а також про походження широко відомих висловів “Краса врятує світ” (слова, сказані героєм роману Ф. Достоєвського “Ідіот” Терентьєвим, який іронізує над словами князя Мишкіна про внутрішню красу, яка насправді врятує світ) та “Краса – це страшна сила” (фраза із вірша Семена Надсона).

Наступна частина була присвячена створеній українцями красі, яка дивує нас, як-от: у музиці – колискові пісні, у живописі – картини Катерини Білокур, у літературі – поезії М. Рильського та Лесі Українки, повість “Червоні вітрила” О. Гріна.

Подальша розмова йшла навколо педагогічних поглядів Шалви Амонашвілі, Василя Сухомлинського, афоризмів про красу. Висновком стали новорічні вітання та усвідомлення того, що усі таємниці краси та дива світу пізнати не можливо, кожним діянням варто утверджувати ідеали краси, не спинятися у своєму рухові і не втрачати такої прекрасної дитячої риси – уміння дивуватися і дивувати!

Члени лабораторії гуманної педагогіки запрошують Вас до участі в наступному заході: “Життя – це щастя, сотвори його сам!”

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55