Концерт-лекція з нагоди поважного ювілею

У цьому році світова музична спільнота  відзначає поважний ювілей –330-річчя від дня народження видатних майстрів Бароко – Йогана Себастяна Баха та Георга Фрідріха Генделя. В рамках тижня кафедри теорії та методики музичного мистецтва 25 березня відбувся концерт-лекція, що своєю програмою збагатила галерею музичних присвят цій визначній події.

Й. С. Бах та Г. Ф. Гендель – два генія однієї епохи, яким судилося народитися в один рік, в одній країні, займатися однією професійною справою, але так ніколи особисто не зустрітися. Їх діалог відбувся у музиці – Величній музиці Величної епохи.

Святковий творчий захід, що був організований за ініціативи комісії фортепіанних дисциплін, у процесі підготовки знайшов підтримку та зацікавленість з боку багатьох викладачів та студентів факультету мистецтв. Яскраві концертні номери запропонували Н. С. Ілініцька,  В. Й. Гевал, В. Л. Общанський, Л. С. Дубецька, М. В. Олексюк, А. В. Озимовська, Н. С. Філіпчук,  В. В. Ожеван. У якості концертмейстерів виступили Н. І. Журавльова, К. П. Слободянюк та Н. А. Туровська.

Справжньою окрасою програми став виступ Ансамблю пісні і танцю факультету мистецтв «Співуче джерело» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігора Цмура.

Дивовижно живу атмосферу барокової епохи створило дизайнирське вирішення оформлення сцени, яке здіснили студенти кафедри образотворчого мистецтва під керівництвом О. Я. Драган.

 Оригінальний погляд на музику Й. С. Баха був представлений у хореографічній композиції за участю Ансамблю сучасного танцю під керівництвом С. М. Сандульського.

Концерт-лекцію супроводжувала цікава та змістовна мультимедійна презентація, яку підготували відповідальні за творчий захід В. Б. Шубіна та А. В. Озимовська. Автором сценарію та ведучою концерту-лекції була кандидат мистецтвознавства, доцент Н. А. Туровська.

Натхненний одвічно прекрасною музичною класикою цей творчий захід залишив чимало яскравих незабутній вражень, подарував настрій та духовну втіху усім шанувальникам високого мистецтва.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55