ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ

В рамках функціонування постійно діючого студентського наукового семінару 21 жовтня 2015 року відбулося засідання секції "Літературна творчість". Цього разу перед студентами-філологами виступили члени Національної спілки письменників України поети Віталій Міхалевський, Ніна Шмурікова-Гаврилюк,  літературознавець Віталій Мацько. У вступному слові професор В.П. Мацько розповів про функціонування при СНС, який діє на факультеті початкової освіти і філології, трьох наукових секцій: історії літератури, теорії літератури і секції "Літературна творчість", яка є найбільш продуктивною, бо студенти цієї науково-творчої секції підготували до друку власні вірші і "малу" прозу, серед них І. Сидорук, М.Папіж, А.Кошелюк, К.-А. Панасюк, В. Рудніцький. До речі, Яна Мацюк й  Анастасія Лебідь уже мають друковані праці.  В секції історії української літератури активно працюють В. Гичун,  І. Сидорук, Я. Мацюк, С. Гіммельман, Д. Черепуха та інші.

Поет, голова Хмельницького обласного  товариства "Просвіта"  Віталій Міхалевський розповів про свою творчу лабораторію, як народжуються його «Цукерково-букетні вірші» (так називається збірка), прочитав кілька поезій. Семінаристи зауважили, що його лірика напрочуд ніжна й збуджує почуття, а сам автор є прекрасним оратором, і таке красномовство гармонійно поєднується із силою поетичного слова. 

Письменниця Ніна Шмурікова-Гаврилюк, довідавшись про успіхи студентського наукового семінару, сказала, що, як колишній вчитель української мови і літератури, добре розуміє намагання викладачів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії і, зокрема, факультету початкової освіти і філології дати студентам не лише необхідні педагогічні знання, а й виховати їх, допомогти розкрити власні таланти, стати всебічно гармонійною особистістю. Ніна Миколаївна прочитала кілька творів, адресованих наймолодшим читачам, оскільки вона активно працює в царині літератури для дітей. А на завершення зустрічі -- щирі аплодисменти і автографи.

Учасники студентського наукового семінару винесли з аудиторії чимало вражень, пізнали важливі аспекти індивідуального стилю кожного з письменників, а головне --- як творити емоційно наснажені образи за допомогою зображально-виражальних засобів мови.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55