Народознавчі технології охорони і збереження здоров’я дітей та молоді

7-10 жовтня 2010 року у місті Івано-Франківську на базі Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника відбулася IV Міжнародний науково-практичний форум “Народознавчі технології охорони і збереження здоров’я дітей та молоді”.

Очільниками форуму виступили Лисенко Неллі Василівна – доктор педагогічних наук, професор, директор НМЦ “Українська етнопедагогіка і народознавство” НАПНУ Країни, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Педагогічного інституту Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Шоробура Інна Михайлівна – доктор педагогічних наук, професор, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Пісоцька Леоніда Станіславівна – кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дошкільного виховання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Соя Микола Михайлович – кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, а також науковці з Угорщини, Польщі, Румунії, Канади, Ізраїлю та ін.

У процесі роботи форуму розглядалися різноманітні питання щодо збереження здоров’я дітей та молоді народознавчими технологіями. Широко розглядалися проблеми:


- Сучасний стан розвитку туристичного потенціалу Карпатського регіону Івано-Франківського області

- Шляхи використання нових інформаційних технологій у подоланні стресових станів студентської молоді

- Виховання фізичного здорової особистості з раннього віку: досвід арабських країн

- Місце екскурсій у виховані дітей дошкільного віку

У своїй доповіді Інна Михайлівна розкрила особливості моделювання освітнього простору в педагогічних навчальних закладах у контексті здоров’язберігаючих парадигм освіти: управлінський аспект.

На засіданнях круглого столу з доповідями виступили Пісоцька Л.С. “Управлінські аспекти організації охорони праці персоналу ДНЗ і збереження здоров’я в умовах модернізації дошкільної освіти”, Гринько В.І. “Формування здорового способу життя студентської молоді через залучення до джерел народного мистецтва”, Онофрійчук Л.О. “Психолого-педагогічна готовність майбутнього керівника дошкільного навчального закладу до професійної діяльності у контексті здоров’язберігаючої парадигми освіти”. Активну участь в обговоренні приймали Мисик О.С., Пазій С.В., Будім Л.В., Машкіна Л.А., Барановська В.М.

У рамках проведення форуму учасниками було організовано екскурсію-огляд досвіду використання народних традицій охорони та збереження здоров’я дітей та молоді у ДНЗ №15 “Гуцулочка” і №28 “Квітка Карпат”.

Були проведені семінари-практикуми у форматі майстер-класів:
“Хатха-його” та “Бебі-йога”, “Дихаємо бадьоро”, “Ростемо дужими”, “Народна фітотерапія та аромотерапія”, “Гуцульські традиції тіло виховання”, “Хвилинка здоров’я”, “Мистецтво герцю” та ін.

8 та 9 жовтня учасники форуму проходили практичний курсу по використанню народних здоров’язберігаючих технологій на базі спортивно-оздоровчого комплексу “Смерічка” Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника”. Практичний курс включав у себе ранкову гімнастику “Карпатська руханка”, а також проведення семінарів-практикумів у форматі майстер-класів: “Екологічна стежина”, “Теренкур стежками рідного краю”, “Цісарська дорога”. “Діагностика базової культури особистості”. Учасники мали можливість прийняти участь у рухливих іграх та забавах в традиціях українського народного тіловиховання дітей та молоді”.

Найбільше емоційне піднесення учасники форуму отримали від екскурсійної подорожі на гору “Буковель”

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55