Регіональна зустріч рад молодих учених Хмельницької області із представниками Ради молодих учених

У приміщенні Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації 19 лютого 2021 р. відбулася регіональна зустріч рад молодих учених Хмельницької області із представниками Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України,

в рамках якої було заплановано презентацію діяльності Ради молодих учених при МОН України; презентацію діяльності рад молодих учених Хмельницької області; обговорення можливостей та викликів у діяльності рад молодих вчених загалом та молодих учених зокрема.

У роботі цього заходу взяли участь методист наукового відділу, доцент кафедри української мови та літератури академії, кандидат філологічних наук, доцент Валентина Крищук; доцент кафедри іноземних мов, кандидат педагогічних наук Оксана Гандабура та голова Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів та молодих учених, магістрантка зі спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) Анастасія Філь.

Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України Олеся Ващук та член Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України Андрій Хорольський розповіли про напрями роботи Ради (консультативно-дорадчий, інформативно-комунікативний)

та проєкти, метою яких є створення нових можливостей для наукової діяльності молодих учених України, а саме: «Школа молодого науковця», «Онлайн-лекторія» (відбувається щосереди та щоп’ятниці), «Здобутки молодих учених», «Молодий науковець року» (цьогоріч цей проєкт запрацює вперше, де можна буде здобути перемогу в 100 номінаціях), «Офіс вченого», «Конкурс наукових та навчальних видань», «Опитування», «Регіональні зустрічі», «Книга від вченого» та «Ніч молодіжної науки» тощо.

Деталі можна дізнатися на офіційній сторінці Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України у Facebook (https://www.facebook.com/youngscientists.ua), або під час особистого листування inovrada@gmail.com.

Під час зустрічі Валентина Крищук та Анастасія Філь розповіли про організацію наукової діяльності в академії, зокрема і в контексті наукових здобутків молодих учених, випуск наукових видань та наукові здобутки студентів, магістрантів, аспірантів та молодих учених академії. Оксана Гандабура розкрила ключові аспекти співпраці академії загалом, та кафедри іноземних мов зокрема, із Британською Радою в рамках реалізації спільного проєкту МОН України та Британської Ради «Шкільний вчитель нового покоління», що передбачає апробацію нової моделі «наскрізної» методичної підготовки майбутніх вчителів англійської мови бакалаврського рівня вищої освіти за інноваційною типовою програмою.

Принагідно, Анастасія Філь отримала подяку за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Українська мова, література (з методикою їх викладання)».

Також на зустрічі були обговорені такі проблеми, пов’язані з впровадженням наукової роботи в ЗВО: комунікація між Науковими товариствами ЗВО Хмельницької області, мотивація донаукових досліджень молодих учених, проблема професійного та особистісного розвитку, фінансування та підтримка роботи молодих учених, створення Ради молодих учених Хмельницької області.

Зустріч окреслила перспективи розвитку науки в Україні, зокрема в роботі молодих учених в Науковому товаристві ХГПА.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55