Кафедра суспільних дисциплін. «Історики і війна: переосмислення, майбутнього»

26 травня 2022 р. кафедра суспільних дисциплін, зокрема, в контексті вивчення «Новітньої історії України» та «Шкільних курсів всесвітньої історії, історії України в школі», студенти Гуманітарного факультету І – IV курсів спеціальності 014  Середня освіта (Історія), взяли участь у другому онлайн-семінарі серії «Історики і війна: переосмислення, майбутнього»

Historians and the War: Rethinking the Future», на тему:

 

«ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ПІД ЧАС СУЧАСНОГО ВТОРГНЕННЯ РОСІЇ В УКРАЇНІ».

Метою обох семінарів стало обговорення питань, як і наскільки війна в Україні змінює наше сприйняття минулого та професію істориків.

 

 Із доповідями виступили:

Олена Стяжкіна – Інститут історії України НАН України.

Олександр Лисенко – Інститут історії України НАН України.

Кай Струве – Університет Мартіна Лютера, (Галле, Німеччина).

Мартін Дін – Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

Модерувала захід Гелінада Грінченко, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (Україна) / Університет м. Вупперталь (Німеччина).

 

По завершенню доповідей, як запрошені фахівці, так і слухачі мали можливість поставити свої запитання. За іронією долі, під час наукової дискусії, предметом обговорення були воєнні злочини і в підтвердження цього традиційно «завивали» сирени повітряної тривоги які красномовно сповіщали, що РФ не тільки держава агресор, а й держава терорист, а від так від злочинів проти людяності відмовлятися не збирається…  

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55