КАФЕДРА СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

29 вересня 2022 р. студенти Гуманітарного факультету ІІІ-IV курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня вищої освіти взяли участь в роботі Восьмого (онлайн-семінару) серії: «ІСТОРИКИ І ВІЙНА: «УКРАЇНА В ІСТОРИЧНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ: ЛЕГІТИМАЦІЯ АГРЕСІЇ» «Historians and the War: Rethinking the Future»

Запрошені учасники:

  • Ярослав Грицак, Український католицький університет (Львів, Україна)
  • Мартін Шульце Вессель, Мюнхенський университет Людвіґа – Максиміліана (Німеччина)
  • Томаш Стриєк, Інститут політичних студій Польської академії наук (Варшава, Польща)
  • Сергій Пахоменко, Латвійський університет (Рига, Латвія) / Університет Джорджа Вашингтона (Вашингтон, США)
  • Денис Шаталов, Prisma Ukraїna Fellow / Forum Transregionale Studien (Берлін, Німеччина)

Модерував захід Олександр Зайцев, Український католицький університет.

Російському вторгненню в Україну передували та згодом його супроводжували історичні опуси Путіна та його пропагандистів. Вони мали на меті заперечити право України на існування як незалежної держави та легітимізувати російську агресію в очах росіян і міжнародної спільноти. Врешті-решт штучно сконструйована «історична реальність» стала основою для трагічної реальності війни.

Семінар (круглий стіл) присвячено сучасній історичній політиці РФ, насамперед політичній інструменталізації історії для виправдання війни проти України.

Розглядаючи взаємодію істориків, пропагандистських ЗМІ та політичного керівництва РФ, в процесі обговорення здійснено спробу ми спробуємо зрозуміти, як професійні історики служать агресивним амбіціям держави, як історичні міфи поширюються засобами масової інформації, та як вони впливають на російську і українську громадську думку, а також дискурс західних політиків.

Після вступних зауважень учасників дискусії усі слухачі мали можливість поставити запитання та взяти участь в обговоренні.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55