Майстер-клас «Прийоми мнемотехніки у початковій школі»

 15 листопада 2022 р. у рамках заходів до тижня кафедри педагогіки відбулася цікава зустріч із вчителем початкових класів приватного ліцею «Гармонія» Дощик Вікторією у кабінеті НУШ Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Захід організовано доц. Казаковою Н.В. та доц. Сівак Н.А. На ньому були присутні здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти груп ПО-31б, СР-31 спеціальностей «Початкова освіта», «Соціальна робота» та викладачі кафедри педагогіки (Гайдамашко І.А., Олійник А.В., Чернюк С.В., Поляновська О.Р.), завідувач виробничої практики Цегельник Т.М.

Вчитель початкових класів Вікторія Анатоліївна ознайомила присутніх із сутністю технології ефективного засвоєння інформації – мнемотехніки та поділилася практичним досвідом використання прийомів мнемотехніки на уроках мнемознайки у роботі з молодшими школярами. У ході майстер-класу було розкрито «секретики» запам”ятовування, які полягали в тому, що потрібну інформацію необхідно переводити у влучні образи, оскільки образ є основою мнемотехніки.

На жаль, у зв’язку з повітряною тривогою, друга частина заходу проводилася  в укритті, проте це не завадило усім присутнім попрактикуватися у використанні основних прийомів мнемотехніки: запам’ятовування інформації за допомогою смислових фраз із початкових букв, римування, запам’ятовування інформації за допомогою знаходження яскравих незвичних асоціацій (картинок, фраз).

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55