Виховна година «STOP булінг. Яким він буває та як запобігти насильству?»

16 квітня 2024 року Мирослава Петраковська та Зоряна Молоток, студенти групи ДО-41 (куратор Лілія Онофрійчук), провели виховну годину на тему «STOP булінг. Яким він буває та як запобігти насильству ?»

Ведучі познайомили студентів з поняттям та формами булінгу, розглянули його ознаки та наслідки для кожного з учасників (кривдника (булера), мішень та спостерігача). Подивилися мультфільми «Жив собі чорний кіт», «Про пташок», «Вірте у любов, вірте у Різдво» та проаналізували різні життєві ситуації людей, які зазнали цькування.

За допомогою вікторини «Правда чи брехня» перевірили свої з означеної проблеми та вивели правила поведінки при булінгу. Учасники заходу запам’ятали три важливі кроки формули «stop-talk-walk», які дозволяють протидіяти булерам:

STOP: Зберігайте спокій! Ввічливо зупиніть кривдника, намагайтесь уникнути сварки. Ні в якому разі не вступайте з ним в бійку.

TALK: Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу. Зазначте прямо, що вам не подобається подібне ставлення до себе, і ви не збираєтеся цього терпіти. Повідомте агресора, якщо він не припинить свою поведінку, ви будете змушені повідомити дорослим (педагогам, батькам).

WALK: Якщо є можливість, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть.

На завершення виховної години вивели поради «ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ».

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55