Всеукраїнська науково-практична конференція «Шевченко в полікультурному просторі»

22 травня 2024 року в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Шевченко в полікультурному просторі». Захід приурочений 210 річниці з дня народження українського генія - Тараса Шевченка. Конференцію провели спільно з нашими партнерами ‒ працівниками Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва. Саме з їхньої ініціативи та за підтримки ректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інни Шоробури ідея щодо проведення конференції об’єднала багатьох науковців та дослідників життя і творчості Тараса Шевченка.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура; директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інна Михайлова; директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, Заслужена артистка України Майя Онищук; заступник директора з питань діяльності клубних установ та культурно-мистецької освіти Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Валентина Петрова.

Учасники конференції розкрили різні грані феноменальної і культової постаті Шевченка, окреслили основні вектори дослідження його творчого генія та сучасних спроб інтерпретації і переосмислення художніх образів митця.

Цікаві і змістовні доповіді представили Віктор Адамський, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Постать Тараса Шевченка в контексті національного відродження на Поділлі навесні 1917 року»); Світлана Пірошенко, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри культурології та зарубіжної літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Універсалізм Шевченка: творчість митця в інтермедіальному дискурсі»); Олена Мозолюк, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри образотворчого декоративно-прикладного мистецтва та технологій Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Традиції та новаторство в творчості Шевченка-художника»); Галина Яківчук, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент  кафедри теорії та методики музичного мистецтва Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Музична Шевченкіана»); Кондратюк Софія, здобувачка освіти спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Тарас Шевченко очима сучасної молоді»); Бочуля Максим, здобувач освіти спеціальності 014 Середня освіта (Історія) Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії («Археографічна експедиція Т. Шевченка на Поділлі»).

Різні за проблематикою дослідження об’єднані однією істиною – Шевченко є нашим духовним батьком нації, його геній феноменальний, його талант незрівнянний і недосяжний.

Дякуємо усім учасникам конференції! Зичимо подальших наукових звершень!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55