Українська ідентичність в іменах

12 листопада 2013 року відбулася відкрита лекція “Українська ідентичність в іменах” у виставковому залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.

Провела лекцію кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Валентина Анатоліївна Філінюк для майбутніх філологів – студентів груп Філ-21а та Філ-22у, а також для гостей – студентів Хмельницького базового медичного коледжу.

Гаслом для бесіди стали слова Расула Гамзатова: “Нема нагороди більшої, ніж ім’я, нема скарбу дорожчого над життя. Бережи це”.

Студенти із цікавістю переглядали мультимедійну презентацію, слухали про походження сучасних імен з Стародавніх Греції, Риму, Персії, з давньоєврейської, арабських, скандинавських, тюркських та слов’янських мов, брали участь в обговоренні, дізналися про значення імен, які вони носять, ознайомилися із літературою на цю тему, вивчали, якими іменами називають дітей в Україні 2013 року.

Лекторка проводила зіставлення з різними мовами, відомостями із психології та історії. Дякуємо за сприяння та організацію заходу провідному бібліотекарю Світлані Леонідівні Дашкевич.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55