Талановита подолянка

30 жовтня групи Філ-11а та Філ-12у (куратор Туранська В.Л.) факультету початкової освіти та філології мали нагоду відвідати ювілейний творчий вечір письменниці, поетеси, журналістки, теле- та радіоведучої Оксани Петрівни Радушинської «Талановита подолянка» (до 35-річчя від дня народження поетеси), котрий відбувся у приміщенні обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка.

П'ятнадцять років тому на небосхилі української літератури засяяла нова зірочка родом з Поділля – Оксана Радушинська видала першу збірку віршів «На крилах мрій». Ім’я невідомої на той час юної авторки тепер асоціюється з найпрестижнішими літературними українськими і міжнародними конкурсами, зокрема «Коронація слова», преміями Олеся Гончара, «Осіннє золото» Дмитра Луценка, премією Кабінету Міністрів України, Грантом Президента України, орденом княгині Ольги III ст.

 Звучали покладені на музику вірші поетеси. І хоча кожен із нас, читаючи вірші Оксани Петрівни, бачить поміж римами і словами якийсь власний зміст, проте особливим сенсом наповнюються рядки, коли вони линуть з вуст самої поетеси, оздоблені вдало підібраним музичним супроводом.

Студенти-філологи отримати естетичне задоволення від вечора бо зрозуміли, що то – не слова, а «душа людини, закодована генетичним символом сонця, сотні разів пронизана стрілами болю, і щоразу – відроджена в купелі любові, на якій тримається світ; незримі струни, котрими переплетені між собою усі люди – знайомі чи чужі до пори».

Нехай звучать слова Оксани Радушинської мелодією про добро, кохання, віру у краще для кожного з нас і всієї країни!

 

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55