- Новини
- Структура
- Підрозділи
- Наукова робота
- Науковий відділ
- Новини
- Конференції
- Аспірантура та докторантура
- Наукове товариство
- Фахове видання
- Вчена рада
- Наукова співпраця
- Наукові школи
- Спеціалізовані вчені ради
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- 2023-2024 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.010
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.011
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.012
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.013
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.014
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.015
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.016
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.017
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.018
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.019
- 2021 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.001
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.002
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.003
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.004
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.005
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.006
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.007
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.008
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.009
- Нормативно-правова база
- 2023-2024 рік
- Cпеціалізована вчена рада Д 70.145.01
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- Стажування за кордоном
- Підвищення кваліфікації
- Відкритий доступ до міжнародних журналів
- Академічна доброчесність
- Виховна робота
- Навчальна робота
- Психологічна служба
- Міжнародна діяльність
- Охорона праці
- Студентська рада
- Бібліотека
- Центр кар'єри, працевлаштування та профорієнтації
- Проекти
- Профспілка
- Рішення вченої ради
- Забезпечення якості вищої освіти
- Співпраця з ЗВО України та зарубіжжя
- Наукова робота
- Факультети
- Студенту
- AБІТУРІЄНТУ ↓
- Про приймальну комісію
- Контакти приймальної комісії
- Правила прийому
- Строки прийому документів – 2023 рік
- Вартість навчання – 2023 рік
- Регіональне замовлення
- Перелік документів для вступу
- Реєстрація на ЄВІ / ЄФВВ
- Мотиваційний лист
- Перелік спеціальностей
- Програми співбесід, фахових вступних випробувань, творчих конкурсів – 2023 рік
- Рейтингові списки вступників
- Списки рекомендованих до зарахування
- Накази про зарахування
- Вступ за ваучером
- Особливі умови вступу
- Публічна інформація
- Контакти
VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України: підсумки й перспективи
17 листопада 2015 року у Києві відбувся VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який підбив підсумки роботи організації за п’ять років.
Делегатами з’їзду від нашої області були голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Яримюк та голова первинної профспілкової організації працівників академії Лариса Зданевич.
У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, народний депутат України Тарас Кремінь, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні Сергій Савчук, делегати з’їзду від обласних організацій, закордонні гості – Європейський директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер, Голова Профспілки болгарських вчителів Янка Такева, запрошені, ЗМІ.
У звітній доповіді Георгій Труханов, зазначив, що Профспілкою не допущено змін низки законів, постанов Верховної Ради України, що передбачали звуження соціально-економічних інтересів працівників галузі.
Спільними силами Профспілки та обласних ланок заблоковано наміри влади збільшити показник кількості студентів на 1 викладача до 18 осіб. Збережено нормативи визначення кількості ставок викладачів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації й не допущено їх передачі на фінансування з місцевих бюджетів. Опротестовано низку запропонованих Кабінетом Міністрів України заходів «шокової терапії».
Розширено повноваження профкомів, зокрема й студентських, та фінансову автономію вищих навчальних закладів у законі «Про вищу освіту». Зменшено обсяг навчальної роботи для науково-педагогічних працівників до 600 годин на ставку. Обмежено вартість виготовлення документів про вищу освіту. Унормовано питання розміру стипендії не нижче середнього прожиткового мінімуму. Не допущено його ревізії у бік погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів. Базовий посадовий оклад Єдиної тарифної сітки підвищувався чотирнадцять разів.
Скасовано обмеження розміру зарплати працівників бюджетних установ, що встановлювався не вище 7-10 мінімальних зарплат. Збережено мережу районних та міських методичних кабінетів, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Збережено право педагогічних працівників на пенсію за вислугу років. Запроваджено виплату грошової допомоги в розмірі 10 пенсій при їх виході на пенсію за віком. Не допущено 50-ти відсоткового обмеження виплати працюючим пенсіонерам пенсії. Збережено право працюючих «науковців» на отримання пенсії без утримання з неї 15% податку.
Проте, зазначалось у доповіді та виступах, є ряд питань, які стосуються трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан і залишаються досі невирішеними. Так, через недофінансування галузі середній розмір посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників з урахуванням їх вересневого підвищення на 18,8% складає відповідно 39,7%, та 34,4% від законодавчо гарантованого статтею 57 Закону України «Про освіту». Потребує оновлення величина прожиткового мінімуму, підвищення розмір мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, її тарифні коефіцієнти для забезпечення законодавчо гарантованого статтею 57 Закону України «Про освіту» рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів системи освіти. Необхідно забезпечити відновлення 20% надбавки педагогічним працівникам та 50-ти відсоткової доплати бібліотекарям.
Потребують відновлення права застрахованих осіб на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах, зокрема дитячих, за рахунок коштів Фонду, а також створення умов для задоволення духовних потреб спілчан. Зазначалось також, що вимагає поліпшення стан охорони праці, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, передбачення у відповідних бюджетах та кошторисах навчальних закладів відповідних видатків на цю мету.
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий у своєму виступі повідомив, що за 10 місяців 2015 року експертами та фахівцями профспілкової сторони опрацьовано 970 законодавчих актів. Одним з головних напрямів діяльності профспілок за цей період було намагання відновити в країні соціальний діалог.
Він зазначив: СПО об’єднань профспілок з приводу вирішення питання укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки спрямував лист до Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка. У ньому зокрема говориться: півторарічні переговори та консультації на рівні тристоронньої робочої комісії фактично завершилися, однак неузгодженими залишилося два принципово важливі питання: усунення дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери та визначення політики формування мінімальної заробітної плати. А без вирішення цих питань укладення Угоди і врегулювання колективного трудового спору (конфлікту) між СПО об’єднань профспілок і Кабінетом Міністрів України є неможливим.
Делегати з’їзду ухвалили відповідну постанову, у якій роботу ЦК Профспілки за звітний період визнано задовільною, визначили основні напрями діяльності Профспілки на 2016-2020 роки.
Головою Профспілки працівників освіти і науки України обрано Георгія Труханова.