ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

19 лютого 2016р. провідний спеціаліст відділу краєзнавства Хмельницької обласної юнацької бібліотеки Ковальчук Тетяна Дмитрівна разом зі студентами факультету дошкільної освіти (група ДО-11) провела урок пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю активіста Революції гідності сотника Хмельницької сотні «Свобода», Голови всеукраїнської організації «Свобода» Панчука Анатолія Анатолійовича, який був безпосереднім активним учасником подій Євромайдану.

– У ті жахливі дні, – згадував Анатолій Анатолійович, – коли починали «зачищати» територію, що займали мітингувальники в урядовому кварталі, панувала лише атмосфера єдності, коли пліч-о-пліч стоїш зі своїми товаришами-однодумцями. Ти там, де маєш бути. Людей не меншало. Всі, як один, впевнено крокували туди, де був основний розвиток подій. Пролунали перші постріли, перші поранені, розстріляні беркутівцями… Ми вірили в перемогу. Нас не можна було залякати. Ми були впевнені в підтримці одне одного. Ніхто не думав, що може загинути. Нікому не були потрібні підбадьорюючі слова – кожен визначив для себе мету. Там, на Майдані, були справжні патріоти своєї Батьківщини.

Анатолій Анатолійович побажав студентам бути гідними патріотами своєї Батьківщини, тому що її майбутнє залежить від них.

Тетяна Дмитрівна акцентувала, що герої Небесної сотні – дійсно справжні герої України. Вони завжди були в меншості, без такої зброї, як у «Беркута», і без будь-якої підтримки влади. Але вони не здавались і боролись. Боролись до останнього подиху. Вони боролись за надію, за краще майбутнє, за щастя їх близьких. А сьогодні ми вшанували пам’ять наших героїв. Кожен свідомий громадянин України має пам’ятати героїчний вчинок Небесної сотні, адже вони віддали свої життя за нас.

Тетяна Дмитрівна назвала поіменно усіх подолян, які ціною власного життя творили Революцію Гідності, котра докорінно змінила українське суспільство і під супровід пісні «Пливе кача по Тисині» оголосила хвилину мовчання за усіма загиблими.

Студенти з великим болем і скорботою згадали кожного поіменно.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55