35-ТА РІЧНИЦЯ ТРАГЕДІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

26 квітня виповнюється 35 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На Білорусь припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення дуже постраждала також Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Сумарна активність радіоізотопів, викинутих у повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30–40 разів більшою, ніж у Хіросімі. Опромінилися майже 8,5 мільйони людей. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

Чорнобиль – це символ фізичного і морального болю, тяжких втрат, зранених душ, знівечених людських доль, покинутих осель.

В ці дні у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії проходять онлайн-уроки пам’яті присвячені Чорнобильській катастрофі, виховні години, перегляди тематичних відеофільмів.

Пам’ятаймо!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55