35 років тому вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів ...

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, запроваджений у вересні 2003 року.

Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

 

26 квітня 2021 р. здобувачі молодшого фахового бакалавра група ДО-11 (куратор Онофрійчук Л.О.) вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів аварії та тих, хто віддав своє життя у тій страшній аварії 26-го квітня 1986 р. Значна частина ліквідаторів аварії вже пішла з життя, багато з них борються з тяжкими хворобами, спричиненими в першу чергу радіацією. Честь і слава їм. Сподіваємося, що їхній подвиг не буде забутий нащадками, а нинішнє покоління зробить належні висновки щоб не допустити подібної трагедії.

Студенти розширили свої знання про Чорнобильську трагедію, пригадавши як це було тоді 26 квітня 1986 р., акцентували увагу на потенційній небезпеці радіації для усього живого, розповіли про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та наслідки катастрофи для всього світу.

Чорнобильська аварія стала для всіх уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тому не варто повторювати помилок. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля.

І пам’ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55