ДО 30-РІЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: УРОК З ТВОРЕННЯ КУЛЬТУРИ ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ

28 травня 2021 року студенти-історики відвідали виставку Львівського історичного музею на тему: «Історії життя Героїв Небесної Сотні. Освітяни» (виставкова зала Хмельницької художньої школи).  Виставка була представлена за ініціативою та сприяння Хмельницького міського голови Олександра Симчишина в рамках відзначення Дня Героїв та 30-річчя Незалежності України.

Історії життя Героїв Небесної Сотні розповідала Кочергіна Світлана Василівна – старший науковий співробітник відділу визвольної боротьби України Львівського історичного музею. Факти біографії учасників Революції Гідності, представлені на стендах та у розповіді Світлани Василівни, допомогли створити цілісні образи людей, які пожертвували власним життям заради кращого майбутнього своєї країни.

Організаторка виставки наголосила, що серед 107 Героїв Небесної Сотні – 5 освітян: троє зі Львівщини і двоє з Хмельниччини. Тому особливий інтерес у студентів викликали стенди, на яких відображено життєвий шлях педагогів нашої області: Дзявульського Миколи Степановича (вчителя географії з Шепетівки) та Бондарчука Сергія Михайловича (вчителя фізики зі Старокостянтинова).

Майбутні вчителі історії щиро вдячні Кочергіній Світлані Василівні за зворушливі розповіді про Героїв Небесної Сотні та за рекомендації щодо методики пошукової роботи. Під час огляду стендів виставки та спілкування з її організаторами майбутні учителі історії отримали змістовний урок з творення культури історичної пам’яті. 

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55