Археологічна практика на базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

З 22 червня по 5 липня 2021 року студенти І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) Хмельницької ГПА під керівництвом старшого викладача кафедри суспільних дисциплін кандидата історичних наук Семенчука Сергія Олександровича проходять археологічну практику на базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

За час археологічних розкопок практиканти працюють на розкопі біля південної стіни замку, поблизу Круглої вежі ХV ст., та займаються камеральною обробкою артефактів в археологічній лабораторії заповідника. У процесі робіт виявлено знахідки періоду Руси-України (ХІІ-ХІІІ ст.) та Литовської доби (XIV ст.), а саме: фрагменти скляних браслетів, шиферне прясло, вістря стріл, арбалетні болти, точило для голок, ковані цвяхи, 2 срібні монети Османської імперії – акче, та уламки керамічних виробів ХІІ-ХІV століть, що є датуючим матеріалом в археологічній науці.

Таким чином студенти-практиканти закріпили теоретичні знання, здобуті на заняттях з курсу «Археологія», опанували методи археологічних досліджень: археологічна розвідка, стратиграфія, шурфування, реконструкція, робота з металодетектором та пошуковим магнітом, переведення відеозапису археологічних досліджень в текст та ін. Окрім цього, студенти здобули незабутні враження, позитивні емоції, поповнили знання з історії фортифікації, природознавства, туризмознавства, набули досвіду проживання в польових умовах.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55