Студентський історичний семінар присвячений 400-річчю Хотинської битви 1621 р.

15 листопада 2021 р. на кафедрі суспільних дисциплін академії було проведено студентський історичний семінар присвячений 400-річчю Хотинської битви 1621 р.

У заході взяли активну участь студенти спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) першого бакалаврського рівня І – IV курсів, викладачі кафедри суспільних дисциплін та запрошені гості. В ході роботи історичного семінару з доповідями виступили студенти третього курсу групи І – 31 б: Вермінська Анастасія, Камінський Василь, Кобилянська Ольга, Фіськова Олена, Коврига Лілія, Тернавська Владислава, Демчук Світлана, Гурш Дмитро, Піотровський Олександр, Хоптяний Олександр та інші. Було висвітлено та обговорено такі питання, як відзначення 400-ї річниці Хотинської битви на теренах України; передумови та причини османсько-річпосполитського протистояння напередодні Хотинської битви; порушення геополітичної рівноваги в Східній Європі; Цецорська битва та її наслідки; події Хотинської війни у висвітленні Якуба Собеського; плани польсько-турецької війни 1621 р. та сили противників; війна на Чорному морі 1621 р.; наближення армії Османа ІІ до Хотина; інженерна підготовка театру бойових дій; початок боїв та генеральний турецький штурм 28 вересня 1621 р.; завершення бойових дій під Хотином та укладання миру; воєнний тріумф і політична поразка гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного; наслідки та значення Хотинської битви для України і Європейської цивілізації в цілому. Значну увагу приділено просопографічним портретам гетьманів Яна-Кароля Ходкевича та Петра-Конашевича Сагайдачного.

Особливу цікавість викликала доповідь на тему: «Події Хотинської війни у висвітленні Якуба Собеського» з якою виступив запрошений науковець кандидат історичних наук, викладач історії Хмельницького Технологічного багатопрофільного ліцею імені Артема Мазура, полковник Українського козацтва Кундельський Валерій Васильович. Доповідач також ознайомив присутніх із проведеними заходами про відзначення пам’ятної дати Державним історико-архітектурним заповідником «Хотинська фортеця».

Учасники семінару жваво обговорювали заявлену тематику та ділилися добутою інформацією. Одночасно було обговорено нещодавно відкриті історичні джерела відомим українським вченим, доктором історичних наук, провідним науковим співробітником інститут історії НАН України, директором Науково-дослідного інституту козацтва Т. Чухлібом.

Семінар цілком виправдав сподівання учасників і пройшов в умовах дружньої атмосфери взаєморозуміння, поваги і співпраці. Вирішено в подальшому проводити подібні заходи.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55