Благодійна акція для учнів з особливими потребами

З грудня з нагоди Дня дітей з особливими потребами учасники проекту «Англійська для кожного», студенти груп філ-21а та філ-31а факультету початкової освіти та філології ХГПА (Конаш Юля, Довга Віка, Матвейчук Катя, Нич Віра та Мотика Діана), за сприяння гаранта освітньої програми Федорової О.В. та куратора групи Філ-21 Степенко О.Г. провели для учнів з особливими потребами ліцею № 15 ім. О. Співачука веселу забаву з конкурсами на кмітливість, уважність та дотепність. 

Захід  було організовано  також в рамках благодійної акції зі збору коштів для допомоги дітям та педагогічному колективу ліцею. До акції, що тривала кілька тижнів, долучились чимало студентів та викладачів гуманітарно-педагогічної академії.

Саме завдяки спільним зусиллям учасники проекту мали змогу пригостити учнів солодощами,  а вчителям-дефектологам ліцею презентувати спеціальні дидактичні матеріали для навчання діток з вадами мовлення – групові та індивідуальні картки підтримки навчальної діяльності, що слугують засобом  додаткової комунікації в колективі.

Педагогічні працівники ліцею (завуч Кривошей Н.В., вчителі-дефектологи, асистенти вчителя та асистенти учнів з особливими потребами) висловили учасникам проекту щиру подяку за допомогу та приємні враження!

Відгуки студентів:

Довга Вікторія (Філ – 31а):

Захід який ми проводили для дітей був незвичайно цікавим та продуктивним. Дітки були дуже активними, що здивувало. Всі вони охоче брали участь в конкурсах, і старалися все робити як найкраще. Після заходу позитивна енергія від них передалася і нам – це було дуже емоційно. Дітки були вражені і задоволенні різними конкурсами та призами. Ніхто не був обділений увагою, та всі пішли з усмішко. Такі заходи є важливими, адже роблять дітей щасливішими, вчать їх не боятися спілкуватися і брати участь в іграх, адже всі вони розумні і варті  того.

Матвейчук Катя (Філ-31а):

Проводячи захід у школі я помітила, що діти були зацікавлені у навчанні. Вони виконували усі завдання з ентузіазмом і доволі швидко. Протягом заходу я спостерігала за реакцією і сприйняттям дітей, посмішка з їх обличь майже не сходила. Я зрозуміла, що правильно подаючи інформацію можна зацікавити учнів у виконанні не тільки легких завдань, але й доволі важких. Також, завдання були спрямовані на аудіальне сприйняття інформації, тому всі учні були в рівних умовах, і впорались всі на відмінно. Аби зацікавити учнів у діяльності ми роздавали стікери.

Мені дуже сподобалось проводити заняття у школі, тому що учні були неймовірно розумні, кмітливі та зацікавлені у роботі.

Мотика Діана (Філ-31а):

У п'ятницю 03.12.2021 року відбулась благодійна акція для діток з особливими потребами. Ми проводили конкурси та ігри на новорічну тематику і не тільки. В кінці нашого благодійного заходу дітки отримали солодкі подарунки та стікери, які несуть меседж про рівність у суспільстві. Загалом, мені дуже сподобалась благодійна акція. Я гадаю, захід навчив мене самоорганізації і звичайно допоміг зрозуміти, що дітки з особливими потребами є такими ж дітками, які все розуміють, знають та вивчають. Вони нічим не відрізняються від інших.

Нич Віра (Філ-31а):

Я була на заході 3 грудня у ліцеї №15 до Дня дітей з особливими потребами. Ми разом зі одногрупниками проводили веселі конкурси та ігри для учнів з особливими освітніми потребами. Хочу примітити, що вони абсолютно не були налякані чи закриті у собі. Навпаки всі були надзвичайно веселі, комунікабельні та мали прекрасний настрій. Кожен новий конкурс приносив для дітей відчуття піднесеності, у них проявлялися іскри у очах. Усі діти були активні та наповненні ентузіазмом. Мені надзвичайно сподобалося бути з цими дітками та проводити для них захід, від якого вони сяяли від щастя. Особливо, коли в кінці кожного чекав солодкий подарунок.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55