Науково-методичний семінар “Дошкільна освіта в Україні: досягнення і перспективи”

 

24 вересня 2012 року на базі Деражнянського дошкільного навчального закладу №4 за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Деражнянської районної державної адміністрації викладачами кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик проведено науково-методичний семінар на тему “Дошкільна освіта в Україні: досягнення та перспективи”.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації  Гаврішко Вадим Дмитрович, начальник управління освіти Хмельницької обласної державної адміністрації  Очеретянко Віктор Іванович та голова Деражнянської районної державної адміністрації  Шагака Володимир Олексійович.

Робота науково-методичного семінару була спрямована на три напрями:

Перший напрям “Пріоритетні напрями модернізації змісту дошкільної освіти”, другий напрям “Нові форми здобуття дошкільної освіти в регіоні”, третій напрям “Організація життєдіяльності дошкільників за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі”.

У своєму виступі ректор академії, дійсний член Академії педагогічних і соціальних наук (м. Москва), доктор педагогічних наук, професор Шоробура Інна Михайлівна розкрила особливості модернізації системи підготовки педагогічних кадрів зі спеціальності “Дошкільна освіта” в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

Машкіна Людмила Андріївна, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з педагогічної практики обґрунтувала необхідність використання інноваційних технологій в дошкільній освіті.

Про соціально-педагогічний супровід дошкільної освіти та діяльність соціального педагога дошкільної галузі доповіла у своєму виступі Зданевич Лариса Володимирівна, завідувач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик. Також Зданевич Л.В. зробила коротенький екскурс у діяльність кафедри та особливості підготовки фахівців дошкільної галузі.

Пісоцька Леоніда Станіславівна, декан факультету дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, у своєму виступі охарактеризувала та розкрила теоретичні аспекти нових форм здобуття дошкільної освіти в Хмельницькій області.

Говорячи про дошкільну освіту та перспективи її розвитку у регіоні учасники семінару не оминули і тему педагогічного проектування взаємодії дорослого і дитини детальніше яку розкрила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Сас Олена Олександрівна.

Павлушкіна Олена Василівна, старший викладач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, у своїй доповіді розкрила основні шляхи формування адаптованої здоров’язберігаючої системи в дошкільному навчальному закладі.

Про особливості формування виразності мовлення у дітей дошкільного віку у своєму виступі обґрунтувала Сергеєва Зоя Павлівна, старший викладач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик.

Звичайно, що жодна освітня діяльність, яка пов’язана із вихованням дітей дошкільного віку не може відбуватися без висококваліфікованого педагогічного працівника-вихователя. Тож про підвищення професійної компетентності майбутнього вихователя в процесі ознайомлення з новими формами здобуття дошкільної освіти розповіла викладач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Мисик Олеся Станіславівна.

Опрацювавши теоретичну базу учасники науково-методичного семінару перейшли до практичних особливостей організації дошкільної освіти. Про аналітичні аспекти планування освітньо-виховної роботи в дошкільному навчальному закладі за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі” розкрила у своєму виступі вихователь-методист ДНЗ №1 м. Деражня.

Завідувач дошкільного навчального закладі №4 “Журавлик” м. Деражня обґрунтувала нові підходи у формуванні психолого-педагогічної культури батьків.

З практичного досвіду педагогічної діяльності про інноваційні форми взаємодії дошкільного навчального закладу з родинами вихованців розповіла Войтова Галина Олександрівна, вихователь ДНЗ №4 “Журавлик” м. Деражня.

Жураківська Ірина Іванівна, начальник відділу освіти Деражнянської районної державної адміністрації, охарактеризувала основні напрями діяльності відділу освіти та накреслила перспективи подальшого розвитку дошкільної освіти на Деражнянщині.

По закінченню роботи науково-методичного семінару було підведено підсумки, визначено та намічено план подальшої роботи та співпраці.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55