Зустріч з письменником

17 березня у залі бібліотеки ХГПА відбулася зустріч письменника-документаліста Петра Івановича Маліша із студентами груп  ПО-11 (куратор Петрюк Л.П.) та ФІЛ-12У (куратор Туранська В.Л.), на якій автор презентував третю книгу, яка вийшла до Дня пам’яті жертв політичних репресій  “СТАЛІНоїди” подільського письменника Петра Івановича Маліша з циклу “Великий терор на Хмельниччині” . 

Петро Маліш ­– відомий в області журналіст, член асоціації українських письменників, лауреат премії  «За подвижництво у державотворенні» імені Якова Гальчевського, міської літературної премії імені Б. Хмельницького та регіональної – «Скарби землі Болохівської», автор понад 20 книг.

Сталіноїди – це диявольський легіон жорстоких убивць, які нищили людей за розпорядженнями тирана. Сталіноїди, приносячи в жертву «ворогів народу», самі  згодом  ставали жертвами комуністичної системи. Лише на Хмельниччині під час Великого терору загинуло понад 16 тисяч громадян, а за всі роки тоталітарного режиму репресовано більш як 59 тисяч осіб… І скільки б не захищали й не вибілювали новітні сталіністи старі міфи про Сталіна і радянську владу, автор книжки стверджує: зло густо змішане на людській крові, не може приносити добро, а для України «геній із геніїв» – кат і ненависник української нації. Розкриваючи людиноненависницьку суть, Петро Маліш доповнює свої судження маловідомими джерелами і фактами, авторитетними висловлюванням російських, зарубіжних, українських науковців, письменників, публіцистів.

Як і впопередніх документальних творах «Розгул червоного диявола»(2008) і «Розгул диявола триває»(2011), у третій книжці автор продовжує  подавати за хронологією списки  убієнних у березні,квітні, травні 1938 року, оприлюднює ряд архівних документів, що друкуються вперше.

Петро Іванович відповідав на запитання, поставлені студентами, кожному було цікаво дізнатися про трагічне минуле його Батьківщини. Бібліотека в дарунок від автора отримала книгу.

Організували захід Л. В. Дитинник і М.В.Браніцька.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55